Birçok kullanıcı takipçi hizmeti alırken dikkat edilmesi gerekenler konusunu merak ediyor. Bu konuda dikkat edilmesi gereken detayları açıklayacağız.

Instagram, Twitter veya Facebook gibi pek çok sosyal medya platformunu kullanan sayfa sahipleri, sayfalarını büyütürken takipçi, beğeni veya yorum gibi çeşitli hizmetlerden faydalanıyor. Bu gibi hizmetler sayfaların kısa sürede büyümesini ve etkileşim kazanmasına olanak tanırken bu hizmetleri alırken bazı konularda dikkat edilmesi gerekiyor.

Takipçi hizmeti alırken dikkat edilmesi gerekenler

Takipçi hizmeti alırken alınan takipçilerin gerçek olması önemli bir olay. Eğer takipçi bot takipçi hizmetinden yararlanır ise hesabın sağlayacağı tek avantaj takipçi sayısının artması olacaktır fakat bu artış bir süre sonra düşüşe geçiyor. Çünkü Instagram bot hesapları bir süre sonra banlamaya başlıyor. Bot takipçiler kullanıcıya herhangi bir etkileşim kazandırmıyor.

Bundan dolayı kullanıcıların yapması gereken işlem gerçek takipçi bulunduran hizmetlerden yararlanmak. Bu sayede kullanıcı daha çok takipçiye erişebiliyor. Gerçek takipçili hizmetlerin kullanıcıya daha çok takipçi sağlamasının sebebi gerçek takipçili hesapların gerçek bir takipçi tarafından yönetiliyor olması. Yani bu hesaplar gerçek olduğu için etkileşim oranı da daha yüksek olmakta.

Instagram, Twitter veya YouTube gibi herhangi bir sosyal medya platformu için hizmet alırken dikkat edilmesi gereken detaylardan birisi hesabın herkese açık olması. Örneğin Instagram takipçi veya beğeni hizmetinden yararlanırken hesabın gizli olması hesaba erişim sorunu yaşatabiliyor. Bundan dolayı bu konuda kullanıcıların dikkat etmesi ve geçici bir süre sipariş devam ederken hesabı herkese açık yapması gerekir.

Çeşitli sosyal medya hizmetlerinden yararlanan bir kullanıcının dikkat etmesi gereken bir diğer durum hesap adresini doğru yazmak. Eğer ki hesap bilgisi yanlış girilir ise sipariş yanlış hesaba uygulanabiliyor. Bundan dolayı hizmetlerden yararlanmak isteyen müşterilerin bu konuda dikkatli olması gerekiyor.

Bu durumda yapılması gereken önlemlerden birisi siparişi kademe kademe göndermek olabilir. Örneğin 10.000 takipçi gönderilecekse 1.000’er takipçi göndererek yavaş yavaş hesap büyümesi sağlanabilir. Bu sayede yanlış gönderim yapıldığında düzeltme yapmak mümkün hale gelir.