Instagram Destek

Intagramda İki Faktörlü Doğrulama Nasıl Yapılır?

İntagramda iki faktörlü doğrulama yapmanız hesabınıza güvene almanız demektir. Instagram önemler alarak hesapların ele geçirilmesinin önüne geçmeyi planlıyor. Hesabınızı korumanız artık çok kolay, iki faktörlü doğrulamayı aktif ederek hesabınızı güvene almanız mümkün. Hesabınızın bir başkası tarafından ele geçirilmemesi için hesabınıza yapılan saldırıları önlemek için kimlik doğrulama ile önlem alabilirsiniz.

İki faktörlü doğrulamayı kullanabileceğiniz birkaç yöntem vardır;

 • Cep telefonunuza kod göndererek,

 • Duo Mobile veya Google Authenticator

Telefon doğrulama ve uygulamalar ile hesabınızın güvenliğini artırabilirsiniz.

İki faktörlü doğrulamayı aktif etme;

• Instagram hesabınızda profilinize girerek ayar kısmına tıklamanız gerekiyor

• Daha sonrasında güvenlik seçeneğine dokunun.

• Karşınıza ‘iki faktörlü kimlik doğrulaması‘ çıkacaktır.

• İki faktörlü kimlik doğrulamasını aktif hale getirdiğiniz zaman İnstagram sizin doğrulama kullanıp kullanmadığınızı kontrol edecektir.

• Eğer herhangi bir doğrulama kullanmıyorsanız Instagram sizin telefon numaranıza kod gönderme veya kimlik doğrulama uygulamasını seçmenizi isteyecektir.

• Telefon numarasını ile doğrulama istiyorsanız kısa kod gönderi seçebilirsiniz. Telefon numaranızın Instagram a kayıtlı değilse numaranızı kayıt etmenizi isteyecektir öncelikle, daha sonrasında telefon ile kimlik doğrulamayı aktifleştirecektir.

• Uygulama olarak devam etmek isterseniz telefonunuza Kimlik doğrulama uygulamalarından bir tanesini indirerek iki faktörlü kimlik doğrulamasını aktif edebilirsiniz.

• Aktif ettikten sonra hesabınıza farklı bir cihazdan giriş yapıldığı zaman sizden onay istenecektir. Onay vermediğiniz taktirde farklı cihazlardan hesabınıza erişim sağlanamayacaktır.

Yukarıdaki yolları izleyerek hesabınızı güvene alabilir bir başkası tarafından hesabınızın ele geçirilmesini önleyebilirsiniz.

 

instagramda birden fazla cihaz icin iki faktorlu d 559225

Instagram da birden fazla cihaz için iki faktörlü doğrulama açılır mı?


Instagram üzerinden aktifleştirdiğiniz iki faktörlü kimlik doğrulmasını farklı hesaplarınız içinde kullanmanız mümkün. Kimlik doğrulama uygulaması kullanıyorsanız farklı hesabınızı uygulayamaya ekleyebilirsiniz. Hesabınız için yukarıda bahsettiğimiz adımları izleyerek kimlik doğrulmayı aktif etmeniz gerekmekte. Hesaplara giriş yaptığınız zaman uygulamadan giriş yaptığınız hesap için verilecek olan kodu yazarak giriş yapabilirsiniz. İki faktörlü doğrulamayı birden fazla hesap için kullandığınız zaman uygulamadan instagram şifrenizi aktif ederek kod almak istediğiniz hesabı şifrenizle açarak kodunuza ulaşabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

53 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu