YouTube Destek

Youtube Kanalı Nasıl Açılır Adım Adım

Youtube kanalına sahip olmak istiyorsanız yapmanız gereken birkaç işlem bulunmaktadır. Bunlar arasında Youtube hesabınız olması gerekiyor. Google hesabınız ile Youtube hesabı açabilir daha sonrasında kanalınızı oluşabilirsiniz. Peki ya YouTube kanalı nasıl açılır adım adım sorusunun cevabına geliyoruz.

Youtube Kanalı Nasıl Açılır Adım Adım


 1. Youtube’da kanalınızı açabilmeniz için bir Google hesabına ihtiyacınız var
 2. Youtube.com üzerinden Google hesabımıza giriş yapmanız gerekmekte.
 3. Kanal açma işlemine devam edebilmek için linke tıklayarak https://studio.youtube.com/ giriş yapmanız gerekiyor.
 4. İstenilen bilgileri girdikten sonra Kanal oluştur diyerek kanalınızı açmış oluyorsunuz.

Adımları izleyerek işletmenize veya adınıza ait kanalınızı oluşturabilirsiniz. Youtube kanalınıza yönetici ekleyebilirsiniz. Google hesabınız ile işletme veya kişisel hesabınızı açmanız mümkün. Kanalınızı oluşturduktan sonra dilediğiniz videoları ve içerikleri paylaşabilir popüler olmak için kanalınızı aktif kullanarak tanıtabilirsiniz.

Youtube Kanalını Büyütmek İçin Neler Yapılmalı?


 • Youtube kanalınızı büyütmek için bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. Youtube kanalı açmak için önceden arama motoru optimizasyonu ya da bu tip teknik detayları bilmek zorunda değilsiniz. Kanalınızın da paylaşmak istediğiniz içerikleri belirleyin ve dikkat çekici videolar yükleyin.
 • Konseptinizi belirleyerek kullanıcıların dikkatini daha kolay çekebilirsiniz.
 • Hitap etmek istediğiniz yaş kitlesine göre içerikler dikkat çekici videolar hazırlayın. Belirlediğiniz kategori ile alakalı içeriğinize gelecek olan kitleyi tutmanız önemlidir.
Sizler için hazırlamış olduğumuz YouTube Kanalımı Nasıl Tanıtırım? adlı içeriği okumanızı tavsiye ederim.
 • Profilinizde doldurmanız gereken birçok yer bulunmaktadır. Hakkında, profil resmi, sosyal medya linkleri, oynatma listeleri, anahtar kelime gibi birçok bölümü doldurmalısınız. Kullanıcıların sizin hakkınızda merak ettiği bilgilere ulaşması önemlidir.
 • İlk paylaşımlarınızda yüksek kitlelere ulaşmanız pek mümkün olmayabilir. Küçük ve emin adımlarla ilerlemelisiniz. Kendinize abone hedefleri ve izlenme hedefleri koyarak zamanla kitlenizi büyütebilirsiniz.
 • Büyüyen kitlenizin istediklerini, keyif aldıkları videolara dikkat ederek içeriklerinize özen göstermelisiniz. Kullanıcıların sizin videolarınızı izlemesi keşfetmesi zaman alabilir. Zamanla hitap ettiğiniz kullanıcıları kendinize çekeceksiniz.
 • Youtube kanalı üzerinden para kazanabilirsiniz. İçerikleriniz belli bir seviyeye ulaştığı zaman videolarınızdan gelir elde etmeye başlamanız mümkün. Youtube üzerinden para kazanabilmeniz için videolarınızın izlenme süresi 4000 saat veya üzeri  olmalıdır ve 1000 veya daha fazla aboneye sahip olmanız gerekiyor. Eğer şartlara uygun bir kanalınız var ise Google Adsense başvurusu yaparak Youtube kanalınızdan para kazanmaya başlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu