Instagram Destek

Instagram Post Nedir? Post Paylaşırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Instagram kullanan kişiler Instagram post nedir? Sorusunun cevabını merak ediyor. Instagram uygulaması; fotoğraf, hikaye, video gibi paylaşımların yapıldığı bir platformdur. Bu platform çok sayıda kullanıcıya hizmet verir. Oldukça popülerdir. Bu uygulamanın kendine öz bir dili vardır. Kullanılan post kelimesi aslında paylaşılan gönderi anlamına gelir. Bu içeriğimizde aynı zamanda Instagram post paylaşırken nelere dikkat edilmesi gerekir beraber inceleyeceğiz.

Bu post bir resim, video, karikatür veya herhangi bir yazı olabilir. Yani Instagram ana sayfasında paylaşılan gönderi için post ifadesi kullanılır. Instagram postu başka kullanıcılar tarafından beğeni alır. Ayrıca postun altına yorumda yapılabilir. Postun aldığı beğeni ve yorum sayısı takipçi kazanmak için önemli bir unsurdur. Bu yüzden uygulamaya atılan postların ilgi çekici olmasında fayda vardır.

Instagram Post Nasıl Beğenilir?

Instagram post nedir sorusuna cevap verdikten sonra, bu postlarda işlem yapmayı anlatacağız. Gönderiyi beğenmek ve altına yorum bırakmak olukça kolaydır. Paylaşılan post takipçilerinizin sayfasında görünür. Onlarda postu beğenerek size destek verir. Peki instagram post nasıl beğenilir?

Instagram post beğeni işlemi için yapılması gereken aşamalar şunlardır:

  1. Uygulamayı indirmek için Google Play veya App Store uygulaması işinize yarayacaktır.
  2. İlk önce kendinize yeni bir Instagram hesabı açın.
  3. Sonra Instagram hesabınıza giriş yapmak için şifrenizi kullanın. Uygulamaya giriş yapmış olacaksınız.
  4. Beğenmek istediğiniz postu inceleyin ve üzerine iki kere tıklayın. Postun altındaki kalp simgesine tıklayarak da postu beğenmek mümkündür.
  5. Postun altına yorum bırakmak içinde postun altındaki baloncuk simgesini kullanın. Baloncuğa tıklayın, istediğiniz yazıyı veya simgeyi yorum olarak bırakın.

Bu aşamalar sırası ile yapıldığı taktirde takip ettiğiniz kişilerin postlarını beğenmiş olursunuz. Bu postlar arkadaşa, aileye veya herhangi bir ünlü kişiye ait olabilir.

Instagram Post Nedir? Instagram Post Paylaşılırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Instagram Post Nasıl Paylaşılır?

Kendi hesabınızdan gönderi paylaşmak için bazı adımları izlemeniz gerekir. Öncelikle uygulamaya giriş yapın. Uygulamanın alt ve orta kısmın da ekle ibaresi vardır. Buna tıklayın ve galeri kısmından paylaşacağınız fotoğrafı seçin. Yeni fotoğraf çekmek için ise kameradan fotoğraf çek kısmını bulun ve tıklayın.

Ardından fotoğraf üzerine eklemeler yapın. Efekt, ton, ışık ayarı gibi filtrelerle fotoğrafı daha estetik hale getirin. İleri yazan ifadeye tıklayın. İsteğe bağlı olarak konum bırakın veya istediğiniz kişileri etiketleyin. En son aşama olarak paylaş tuşuna basın. Birazcık bekledikten sonra isteğiniz postu paylaşmış olacaksınız. Paylaştığınız post seçtiğiniz kişiler tarafından görülür. İzin vermediğiniz kişiler paylaştığınız içerikleri göremez.

Instagram Post Paylaşırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Instagram postlarını paylaşmadan önce bazı konulara dikkat edilmesi gerekir.

Instagram post paylaşırken belere dikkat edilmesi gerekir beraber inceleyelim. Dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Postun içeriğinin zengin olması gerekir. Fotoğraf veya video atmadan önce etkileyici efektler ile postu ilgi çekici hale getirin.
  • Posta yorum gelmesini istemiyorsanız yorumları kapatın.
  • Beğeni sayısının daha fazla olması için postun altında hashtag kullanın.
  • Akşam paylaşılan gönderiler sabaha oranla daha fazla beğeni alır. Postları akşam vakitlerinde Instagram’a yükleyin.

Bunlara dikkat edildiği taktirde paylaşılan postlar daha fazla etkileşim alır. Postun içeriği izlenme sayısını artırır. Bu yüzden paylaşılan içeriklerin zengin ve özgün olmasına dikkat edin.

Instagram Neden Post Paylaşmıyor?

Uygulama üzerinde yapılan hatalardan ve kullanım şeklinden dolayı post paylaşamıyor olma ihtimaliniz yüksektir. Kullanılan cihazın hafızasının dolu olmaması gerekir. Hafızası dolu cihazlar daha yavaş çalışır ve Instagram hafızasının da dolmasına neden olur. Bu yüzden fotoğraf paylaşma konusunda bazı sıkıntılar yaşanır.

Böyle bir durumda telefon hafızasını boşaltmak ve verileri korumak gerekir. Uygulama sürekli kendini yeniliyor. Yenilikleri takip etmek ve güncellemeleri zamanında yapmak gerekir. Güncellemeler uygulamanın daha hızlı çalışmasına ve yeni gelen yeniliklere kolay şekilde erişmeye yardımcı olan bir işlemdir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu