Instagram Destek

Instagram Tanıtım Ücreti Ne Kadar?

Sosyal medya hesaplarının kullanıcıları çekme nedeni daha fazla kişiye kitlesel erişimdir. Dilerseniz istediğiniz kişilere herkese açık olarak sunduğunuz hesabınızdan kazançlı çıkmak isteyebilirsiniz. İşletmesi olan ya da evden çalışan herkes için hizmet ve ürün satış noktası haline gelen Instagram bu konuda gayet başarılıdır.

Kazandıran ve eğlendiren yönüyle, yenilenen özellikleri ve benimsenen tasarımıyla herkesin anılarına sadık bir platformdur. Paylaşımların her biri adeta başarı hikâyesine dönen ve tarihiyle mühürlenen bu sosyal alanda, kendinizi aşmanın birçok yolu bulunuyor. Tanıtım artık Instagram sayesinde farklı bir boyuta ulaştı. Peki, ınstagram tanıtım ücreti ne kadar?

Instagram Tanıtımının Farkı Nedir?

Tanıtım bütçesi her şirketin ya da hizmet sahibinin öncelikle ayırdığı büyük yatırımlar olarak bilinirdi. Sosyal medya ve dijital çağın en büyük getirisi bu büyük bütçelerin cebinizde kalmasıdır. Kimse cebinden para harcamayacak küçük bütçelerle en güzel yatırımı yapacak. Instagram tanıtımının bu noktada en büyük farkı tanıtım yapılacak kitleyi, bütçeyi ve tanıtımı sizin belirlemenizdir. Dilerseniz bir günde binlerce kişiye hatta milyonlara ulaşabilirsiniz. Üstelik bütçenizi en iyi şekilde kullanarak sizlere sunan Instagram reklam hizmetini başarıyla sunuyor.

Instagram Tanıtımlarının Avantajı

Tanıtım için akıllara gelen açılış ya da özel etkinlikler belirli yerde ve saatte yapılan, geçmişten günümüze hala devam eden reklam türleri arasındadır. Instagram ise bilinen tüm tanıtımları, sınırları kaldıran, sınırsız tanıtım imkânı sunan bir alandır. Instagram sadece kullanıcı sayısı değil özellikleriyle de reklamınıza ek katkıda bulunuyor.

Instagram tanıtımı sayesinde;

  • Takipçi kazanıyor
  • Yorum alıyor
  • Beğeni topluyor
  • Görüntüleniyor
  • Hikâyenizi destekliyor
  • Sosyal medya hesaplarınıza katkı sağlıyor
  • E-ticaret sitenizde satışlarınızı artırıyor
  • İletişim ağınızı güçlendiriyor
  • Kurumsal kimliğinizi ön plana çıkartıyor
  • Kişisel hesabınızı tanınmış kişi hesabına dönüştürüyor

Bazı hesaplarda bulunan mavi tik almak öyle kolay değildir. Reklamlar ve daha fazla tanınma sonucu organik erişime göre mavi tik alabiliyorsunuz. Seçtiğiniz tüm reklamlarda görünen paylaşımlara ek olarak hikâyenizde çekilişler ya da kampanyalar düzenleyebiliyorsunuz. Stoklarınızı kısa sürede eriterek yeni siparişlere dikkat çekiyorsunuz.

Instagram Tanıtımı İçin Ne Gerekiyor?

Instagram üzerinden tanıtım yapmak istiyorsanız ihtiyacınız olan bazı unsurlar olacak. Instagram hesabınız var ya da yeni hesap oluşturacaksanız bilgilerinizi kontrol etmelisiniz. Doğrulama yaptıktan sonra hesabınıza önceliğiniz takipçi almaktır.

Belirli takipçi sayısından sonra işletme hesabına giriş yapabilirsiniz. Sponsor reklam verirken hesabınızı görünür yapmalısınız. Bunun nedeni tanıtım için ayırdığınız bütçe 5.000 kişiye yetiyor ancak hesabınız gizli ise bu kişiye ulaşamıyor olmanızdır. Takipçi sayınıza reklam yapmanızın da bir anlamı yoktur.

Instagram Tanıtım Ödemesi Nasıl Yapılır?

Instagram hesap bilgilerinizde olmayan ödeme bilgilerinizi tanıtım yaparken kullanabilirsiniz. Öncelikle belirlediğiniz paylaşımı tanıtıma açmanız, ayarlamaları yaparak bütçeyi belirlemeniz gerekir. Sizlere sunulan kriterleri seçtikten sonra ödeme işlemlerine geçersiniz. Ödeme seçenekleri arasından kredi kartı ile ödeme seçebilir ve anında reklamlarınız için dönüş alabilirsiniz.

Instagram Tanıtımında Göz Önünde Bulundurulması Gerekenler

Instagram tanıtım safhasında bir paylaşım ya da birden fazla paylaşım reklamı verebilirsiniz. Tanıtım vereceğiniz paylaşımları sınırlandırın ve bir süre tanıtım yapmak istediğiniz paylaşıma yoğunlaşın. Sıklıkla yapacağınız paylaşımlar kullanıcıları rahatsız edebilir.

Reklam bütçesi oluştururken tanıtıma yönelik olarak hangi zaman diliminde reklamın başlaması gerektiğini bilmelisiniz. Gece saatlerinde yapacağınız reklam süre olarak işlerken genel olarak kullanıcıların uyuduğu zamana denk gelir.

Aynı zamanda tanıtımın kime hitap edeceğini belirleyebilirsiniz. Bu şekilde atıl değil potansiyel kitleye ulaşır ve olumlu reaksiyon alırsınız. Pazarlama stratejinizi Instagram tanıtımlarıyla değiştireceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu