Instagram Destek

Instagram Etkileşim Artırma Teknikleri Nelerdir?

İnternetin; hayatımızın her alanında yer almasıyla birlikte, internet kullanan kişilerin sayısında artış olmasının yanında, sosyal medyayı kullanan kişilerin sayısı da önemli ölçüde artış gösterdi. Bilindiği gibi ülkemizde sosyal medya ile tanışmamız ilk olarak Facebook sayesinde oldu. Daha sonra onu Twitter ve Instagram izledi. Bunların yanında kısa süreliğine Snapchat ve yine son günlerde adını sıkça duyduğumuz TikTok isimli sosyal paylaşım siteleri karşımıza çıkmaya başladı.

Bütün bunlara ek olarak sadece sesli ve görüntülü iletişim için kullanılan Skype isimli site de bugün sıklıkla kullanılan iletişim yöntemlerinden birisidir. Birbirinden farklı özelliklere sahip olan bu sosyal paylaşım platformları arasında en fazla ilgi gören ve en yoğun kullanıcıya sahip olanlar sırasıyla Facebook, Instagram ve Twitter tabii ki. Fakat Instagramın ortaya çıkması ve kullanıcı sayısının da giderek artmasıyla birlikte bu platformlar da kendi içinde farklı yaş gruplarında kullanıcılara ayrılmış durumda.

Yani artık Facebook’u orta yaş grubu ve ileri yaş grubundakiler kullanırken, Instagram gençler tarafından daha yoğun şekilde kullanılıyor. Twitter ise biraz daha yaşı küçük olanlar tarafından tercih ediliyor. Son yıllarda; Instagram kullanıcılarının en çok konuştukları ve merak ettikleri konulardan birisi de etkileşimin arttırılması konusudur. Peki, bunun için ne yapmak gerekiyor? Instagram etkileşimi nasıl arttırılır? ınstagram etkileşim artırma teknikleri nelerdir?

Sahte Takipçi Satın Almayın

Eğer; Instagram hesabınızın daha çok kişi tarafından görülmesini ve sizi daha fazla kişinin takip etmesini istiyorsanız, ilk olarak dikkat etmeniz gereken konuların başında sahte takipçi satın almamak geliyor. Bilindiği gibi; sadece Facebook ya da Twitter değil, Instagramda da fake hesaplar yoğun olarak ortaya çıkıyor. Bu da profesyonel olarak bir şeyler yapan ya da gerçek hesapların birbiriyle olan iletişimini ve etkileşimini düşürüyor ya da zayıflatıyor.

Bu nedenle takipçi sayınızı arttırmak adına sahte hesaplar satın almak gibi bir yanlışa kesinlikle düşmeyin. Küçük bir hatırlatma; sosyal medya platformları bu yöntemi engellemek için yeni bir sistem geliştirdi. ” Gölge Engel ” adı verilen bu yeni sistemde sahte hesap sahibi kişilerin gönderileri kısıtlanıyor ve böylece gerçek hesabı olan kişiler bu gönderileri daha az görmüş oluyor. Siz de bu problemle karşılaşmamak için sahte hesap alma hatasını yapmamaya özen gösterin.

Çok Sık Ve Fazla Sayıda Gönderi Paylaşmayın

Instagram etkileşimini arttırma konusunda bir başka yöntem yapılan paylaşımlara dikkat etmektir. Eğer kısa aralıklarla ve günün her saatinde paylaşım yapıyorsanız, iyi ya da kötü her türde paylaşımda bulunuyorsanız bu sizin lehinize değil, aleyhinize bir durum olacaktır. Bu nedenle yoğun bir şekilde paylaşım yapmak yerine, günde sadece 1-2 defa paylaşımda bulunmak sizin için daha avantajlı bir durum olacaktır. Çünkü Instagram kullanıcılarının birçoğu, gün içinde en fazla 1 kez hesaplarını kontrol ediyor ve paylaşımları inceliyor.

En Fazla Etkileşim Alabileceğiniz Saatleri Belirleyin

Sosyal medya platformlarında; her platformun kendine özgü yoğunluk ve etkileşimin fazla olduğu belirli saatler vardır. Paylaşımlarınızın daha fazla kişiye ulaşmasını ve etkileşiminizin artmasını istiyorsanız bu saatlere dikkat etmeli ve doğru zamanı belirleyip, buna göre paylaşım yapmanızda fayda var. Yani günün her saati, alakasız ve rastgele paylaşımlar yapmak yerine, etkileşimin yoğun olduğu saatleri öğrenip, daha az sayıda paylaşım yapmak ve bu saatleri göz önünde bulundurarak paylaşımda bulunmak size avantaj sağlayacaktır.

Doğru Hashtag Kullanımı

Instagram paylaşımlarında; belki de en çok dikkat çeken detaylardan birisi de, çoğu paylaşımın belirli bir etiket ya da bilinen adıyla hashtag ile yapılıyor olmasıdır. Bundan da anlaşılacağı gibi ınstagram da etkileşimi arttırma yöntemlerinden bir diğeri de doğru hashtag kullanımıdır. Örneğin; güncel bir konuda paylaşım yapmayı düşündüğünüzde, o paylaşımda kullanacağınız hashtag de yine konuyla alakalı ve güncel olmalıdır. Kısacası paylaşım yaparken, doğru hashtagi belirlemeye de dikkat edin.

Çeşitli Yarışmalar Düzenleyin

Birisinden hediye aldığında mutlu olmayan kişi elbette yoktur. Çünkü küçük bir hediye bile olsa, bir insana hediye vermek, o insanı mutlu eden bir davranıştır. İlk başta kulağa biraz garip gelse de ınstagram etkileşimini arttırma yöntemlerinden bir başkası da belirli aralıklarla çeşitli yarışmalar düzenlemek ve sizi takip eden kullanıcılara çeşitli hediyeler sunmaktır. Bu yöntem; hem güzel ve anlamlı bir jest olacağı gibi, daha fazla kişinin de sizi takip etmesine olanak sağlayabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu