YouTube Destek

Youtube Özel URL Uygunluğu

Sizlere bu yazımızda Youtube özel URL uygunluğu hakkında bilgi vereceğiz. Youtube özel URL uygunluğu oluşturmak için sizlere verdiğimiz adımları takip ederek bir URL oluşturabilirsiniz. Youtube özel URL kitleniz ve paylaşabileceğiniz ve kolay bir şekilde hatırlanır bilen bir kanal URL’sidir. Buna genel olarak özel URL de denir. Sizlere detaylı bilgiler sunarak özel URL hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Youtube Özel URL Hakkında

Sizler YouTube’da özel bir URL oluşturmak istiyorsanız çeşitli seçeneklerden faydalanabilirsiniz.

Bunları sıralayacak olursak şu şekilde maddeleyebiliriz;

 • Sizin görünen adınızın değişikliği
 • Youtube’da kullanıcı adınız
 • Mevcut Özel URL’ler hakkında bilgi
 • İlişkili web sitesi adı

Bu bilgilerden yararlanabilirsiniz. Ancak özel olduğu takdirde özel URL elinizi insanlarla paylaşırken büyük harfler veya vurgu işaretlerini dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Bu sizin tercihinize göre değişiklik göstermektedir.

Youtube Özel URL Uygunluğu Hakkında

Sizler eğer kendi Youtube özel URL uygunluğu hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız sizlere şu şekilde bilgilendirebiliriz, yönlendirecek bir biçimde özel URL oluşturmak istiyorsanız hesabınızda bazı koşullar karşılanması gerekmektedir.

Bu koşulları sıralayacak olursak;

 • 100 veya daha fazla abonesi olan kişiler bu Youtube özel URL yapabilir.
 • Bu Youtube özel URL en az 30 gün içerisinde oluşturmuş olması gerekmektedir.
 • Profil resminin olması gerekmektedir.
 • Banner resmi yüklü olması gerekmektedir.

Eğer sizler Youtube özel URL istiyorsanız bu şartlara uygun olmanız gerekmektedir. Bu şartlara uygun olmadığınız müddetçe Youtube özel URL hakkında bir işlem yapamazsınız. URL yaptığınız takdirde de istediğiniz zaman değiştirme ve kaldırma gibi seçeneklerden yararlanabilirsiniz ve bu talepte bulunabilirsiniz.

Youtube Özel URL Uygunluğu

Kanalınıza Göre Özel Bir URL Oluşturma

Eğer kendinize özel bir URL’yi uygun görürseniz ve bunun hakkında bir işlem yapmak isterseniz temel bilgiler ayarlarından bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. E-posta ile bir bildirim olarak işlemi gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz. Bu işlemi adım adım takip ederek imleçler yardımıyla özel bir URL oluşturabilirsiniz.

Adım adım sizlere sıralayacak olursak;

 • İlk önce Youtube stüdyo kısmını imleçler yardımıyla açmanız gerekmektedir.
 • Daha sonra sol kısımda bulunan menüden özelleştirme ve o özelleştirme kısmından da temel bilgileri seçmeniz gerekmektedir.
 • Daha sonra kanal URL’si ile kanalınız için özel bir URL oluşturma kısmına tıklamanız gerekmektedir.
 • Oluşturulan kutudaki özel gösterilmektedir. Özel URL’nin benzersiz hale getirmek için fazladan harf veya sayı ekleyebilirsiniz. Bu tamamen sizin tercihinize bağlı olarak değişmektedir.
 • Son olarak yayınla kısmına tıklayarak özel URL’nizi onaylamak için onayla imlecine tıklamanız yeterlidir.

Bu adımları takip ederek Youtube’da kendinize özel bir URL oluşturabilirsiniz. Ancak bu URL değiştirilemez veya başkasına aktarılamaz. Buna göre bir URL oluşturmanız gerekmektedir.

Youtube URL’si Oluşturulurken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sizler eğer bir Youtube URL’si oluşturmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Youtube URL’si tamamen size özgü bir URL çeşididir. Sizler kendinize özgü ve hitap eden bir URL oluşumunun daha faydalı ve sizleri izleyen kişiler için daha faydalıdır.

Bu nedenle kolay bulunabilen ve içeriklerinizi tanımlayan bir URL tercih etmeniz sizlerin açısından daha yararlı olacaktır. Bu URL’leri tercih etmek tamamen sizin elinizdedir ve aynı zamanda bu URL’yi seçtikten ve onayladıktan sonra değiştirmek veya başka birine aktarmak da imkansız hale gelecektir.

Bunları bilerek bir URL çeşidini seçmeniz ve buna uygun bir URL hazırlamanız gerekmektedir. Youtube özel URL hakkında detaylı bilgileri bu şekilde bulabilir ve kendinize özgü URL oluşturabilirsiniz. Size özgü URL video içeriği bakımından işinize yarayacaktır. Bu yazımızda sizlere Youtube özel URL uygunluğunun nasıl oluşturulması gerektiği hakkında detaylı bilgiler sunduk. Sizlerle bu bilgilerden yararlanarak kendinize özgü Youtube URL’si oluşturabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu