Instagram Destek

İnstagram Da Keşfete En Kolay Nasıl Çıkabilirim?

İnsanlar daha da göz önünde bulunmak ve hesabını iyi bir yere getirebilmek amacı ile bazı yollar denenmektedir ve yolların başında da instagram da keşfete en kolay nasıl çıkabilirim? Gelir. Instagram uygulaması artık günümüzde sadece bir eğlence ve vakit geçirme amacı olarak değil aynı zamanda iş alanı olarak da kullanılmaktadır.

Bunun içinde iş alanına olan ilginin artması bu alanda oluşan rekabeti de arttırır. Çünkü instagram keşfet bölümünde yer almak hesabınızın kitlesini arttırma da ve daha fazla insanla etkileşim oluşturur. Keşfet bölümüne düşmek aslında göründüğü kadar kolay değildir. Keşfet kısmında yer almak için paylaşılan içeriklerin özenli ve aynı zamanda da dikkat çekici olması gerekir.

Instagram Keşfet Bölümüne Düşme

Aslında instagram platformunda keşfet bölümüne düşmek için belirli yılların izlenmesi gerekir bu yolar şu şekildedir?

 • Öncelikle takipçilerinizi yönlendirebilmeniz gerekir.
 • İçerik oluşturma aşamasında takipçilere soru sorulmalıdır.
 • Takipçiler yorum yapmaya yönlendirmek gerekir.
 • Aynı manda takipçilerden gönderinizin altına arkadaşlarını etiketlemeyi söylenebilir.

Bütün bunlar sizlerin takipçi ve etkileşimini arttıran durumlar olduğu için instagram keşfet bölümüne düşmenizde de çok faydalı olacaktır. Ne kadar içeriğine ve bu konulara olan ilginiz alakanız büyük olursa keşfet bölümüne düşme olasılığınız o derece artacaktır.

İnstagram Da Keşfete En Kolay Nasıl Çıkabilirim?
İnstagram Da Keşfete En Kolay Nasıl Çıkabilirim?

İnstagram Keşfet Bölümüne Düşme Nasıl Anlaşılır?

Öncelikle içeriklerinin keşfet bölümünde yer aldığını anlayabilmeniz için hesabınızın iletme hesabı olması gerekir. İşletme hesabına geçildiğinde orada bulunan istatistikler sizlere bütün ayrıntıyı verir.

Instagram Keşfet Sıfırlama

Öncelikle mobil uygulamasından instagram açılır. Daha sonrasında profil sayfası açılarak ayarlar bölümüne girişir. Güvenlik sekmesi açılır ve arama geçmişini temizle işlemi yapılır. Tümünü temizle kısmına tıklanır ve işlem onaylanır. Bu şekilde keşfet sıfırlama işlemi yapılabilir.

Hangi İçerikle Daha Fazla Keşfet Bölümüne Çıkma Olasılığı Artar?

Görsel bir paylaşıma göre keşfet bölümünde daha çok videoların olduğu görülür. Çünkü videolar instagram ortamında daha fazla izlenip daha fazla beğenilmektedir. Bunun içinde keşfet bölümünde eyer alma gibi bir düşünceniz bulunuyor ise video içeriklerini daha sık paylaşmanız olasılığınızı attırır. Bunun yanında canlı yayınlar açılabilir. Aynı manda sizler takipçilerinizi daha iyi tanıdığımıza takipçiler sizi en yüksek noktaya taşır. Bunun için takipçileriniz de düşünceleri sizin için önemli olmalıdır. O yönde video içerikleri ve fotoğraf içerikleri paylaşılmalıdır.

Keşfet Bölümünde Yer Almanın En İyi Formülü

Her alanda olduğu üzere sosyal medya alanlarında da insanlar kendilerini geliştirip daha popüler bir hale gelmek amacı ile farklı yollara başvurabilir. Bunu da bulunduğu durumun özelliklerine göre yapması gerekir. İşte instagram platformunda da bazı şeylerin üstesinden gelip daha çok izlenme ve etkileşim almak adına yollar izlenir. Bu yollarla birlikte istenilen hedefe ulaşmak çok daha kolay olur. Peki, sizi keşfet bölümüne düşürecek formüller nelerdir?

 • En önemli ve ilk formül özgün bir profil ismi bulmaktır.
 • Aynı şekilde dikkat çekici özgün profil resmi yapılmalıdır.
 • Kaliteli ve insanları etkileyecek paylaşımlarda bulunulmalıdır.
 • Düzenli ve sıklıkla paylaşımlar yapılmalıdır.
 • Daha öncesinde planı yapılan içeriklerde paylaşımlar yapılmaya devam edilmelidir.
 • Her gün paylaşım yapmaya özen göstermek gerekir.
 • Paylaşılan gönderileri kalitesi çok önemlidir.
 • Daha öncesinde paylaşımlarınızın ayarlanması sizleri daha çok başarıya götürür.

Bütün bu görmüşler sizleri instagram keşfet bölümünde en iyi yerlere getirip daha da fazla etkileşime sahip olmanıza neden olur. İstikrarlı bir şekilde bu formülleri aksatılmadan uygulanması önemlidir. Keşfet bölümünde yer almanın yolu kesinlikle bu görüşlerden geçer.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu