Instagram Destek

Instagram Limitleri Neler?

Instagram limitleri pek çok kullanıcı tarafından merak edilen bir konu olmakta. Bu kuralları bilip buna göre Instagram’da hareket etmek gerekiyor.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram, kurulduğu günden bu yana kısa sürede çok hızlı büyüme kaydetmiş bir platform. Şu anda milyarlara ulaşan bu platform, sayfa sahipleri için de önemli bir potansiyel kaynağı.

Instagram limitleri

Instagram’da pek çok limit yer alıyor. Bu limitlerin amacı, Instagram’ın ve topluluğun daha güzel bir uygulama ile karşılaşması. Eğer ki Instagram’da limitler olmasaydı Instagram kaosa doğru sürüklenebilirdi. Bundan dolayı bu platformun limitlerinin bulunması platformun daha kaliteli bir ortam olmasına olanak tanıyor.

Instagram’da bir paylaşım yaparken etiketler kullanılıyor. Bu etiketleri kullanırken belirli bir sınır yer alıyor. Bir paylaşımda en fazla 30 etiket kullanılabiliyor. Yani kullanıcı paylaşımına 30 etiketten daha fazla etiket ekleyemiyor. 30 etiket bile oldukça iyi bir limit çünkü paylaşım bu kadar etiketin içerisinde gözükecek.

Instagram’da yer alan bir diğer limit video paylaşım limiti olarak yer alıyor. Bir video paylaşıldığında o videonun 1 dakikayı geçmemesi gerekiyor. Eğer ki videonun 1 dakikayı geçmesi gerekiyor ise IGTV videosu olarak paylaşılabiliyor.

Instagram’da bir paylaşım yaparken o paylaşıma en fazla 10 fotoğraf veya video eklenebiliyor. Bu sınırın üzerinde bir eklenme yapılamıyor. Bu da bilinmesi gereken sınırlar arasında yer almakta.

Instagram limitleri arasında dikkat çeken bir diğer limit hikayelere yakın zamanda eklenen müzik özelliği ile ilgili. Kullanıcı hikayeler ile birlikte bir müzik seçip o hikayeye müzik ekleyebiliyor. Bu müziğin süresi en fazla 15 saniye olabiliyor. Bunun sebebi müziğin 15 saniyeden fazla olmasının telif hakkı ihlaline sebep olması. Bundan dolayı bir müzik en fazla 15 saniye eklenebiliyor.

Instagram sayfa sahiplerinin merak ettiği bir diğer durum bir sayfanın takipçi sınırının olup olmadığı veya bir paylaşımın beğeni veya yorum sınırının olup olmadığı. Instagram sayfalarının takipçi sınırı bulunmuyor, aynı zamanda sayfadaki paylaşımlar için de bir beğeni veya yorum sınırı yer almıyor.

İlgili Makaleler

594 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu