Instagram Destek

Instagram Sorularına Nasıl Cevap Verilir?

En yeni özellik olan ve takipçiler tarafından oldukça beğenilen soru sorma özelliğini kullanan ve hikâyesine bu özelliği ekleyen hesap sahipleri tarafından merak edilen bazı sorular bulunuyor. Özellikle eklenen bu yeni uygulamada birçok takipçinin sorduğu sorulara nasıl cevap verileceği merak edilen sorular arasındadır. Peki, ınstagram sorularına nasıl cevap verilir?

Soru Sorma Özelliği Nedir?

Soru sormak için her fotoğrafın altına yazılan sorulara ilişkin yorumlar bazen önemli soruların arada kaybolmasına neden oluyor. Aynı zamanda takipçiler her soruyu kendi kimlikleriyle sormak istemiyor. Bu nedenle Instagram aktif olarak her takipçinin soru yöneltmesini kolaylaştıracak bir özellik keşfetti. Bu özellik sayesinde cevapsız bir soru kalmıyor.

Sorulara Nasıl Cevap Verilir?

Takipçilerin soru sorması adına hikâyenizde yer alan soru sorma özelliğini aktif hale getirdiniz. Ardından gelen sorulara ise nasıl cevap vereceğinizi bilmiyorsunuz o halde şimdi sizlere nasıl kolay cevap vereceğinizi belirtelim.

Sorulara cevap vermek için;

  • Hikâyenizde paylaştığınız fotoğrafa giriş yapın
  • Hikâyenizi görüntüleyenlerin olduğu kısımda soru soranlara ulaşın
  • Soruları inceleyin ve yanıtlamak istediğiniz soruyu seçin
  • Sorunun üzerine gelip tıklayın
  • Seçeneklerden yazdığınız cevabı paylaşın
  • Verdiğiniz cevabı dilerseniz paylaşın

Bu özelliğin önemi paylaşım yapılan sorularda ya da cevaplarda takipçilerinizin bilgilerinin çıkmıyor olmasıdır. Bu yönüyle verilen cevabın sahibi için bir gizlilik ihlali söz konusu olmaz. Aynı soruyu sormak isteyen takipçiler için de zamandan tasarruf sağlarsınız.

Soru Sor Özellikleri Nelerdir?

Instagram hesap sahiplerinin yayımladığı hikâyeyi ve soruları öyküde görmek mümkündür. Bu durumda takipçiler aklına gelen soruyu anında sorabilirler. Sorulara hızlı yanıt alabilmek adına gönderilen bildirim hemen sayfa sahibine ulaşır. Zamandan tasarruf sağlayarak aynı sorulara defalarca aynı cevabı vermek ya da kopyala yapıştır yapmak zorunda kalmazsınız.

Instagram Hikayenize Nasıl Sorular Gelebilir?

Bu noktada gelebilecek her türlü soruya hazırlıklı olmalısınız. Takipçilerin neleri merak ettiği ya da neleri soracağı tamamen kişiseldir. Bu nedenle her soruya cevap verip vermemek sizlerin elindedir. Yapmanız gereken her soruya karşın nazik bir şekilde cevap vermenizdir. Ürün, hizmet ya da kişisel paylaşımlarınızda alacağınız sorular hemen hemen aynı olabilir.

İşletme ve Kişisel Hesaplarına Gelen Sorular

Bir ürün satışı yapıyor ya da hizmet sunuyorsanız genellikle alacağınız sorular işinizle alakalı olabilir. Bir ürün satışında fiyat, beden ya da özellik en fazla sorulan sorular arasındadır. Bu sorulara ek olarak kargo, teslimat, ödeme gibi sorular genel sorulardır. Daha fazla satış yapmak adına hikâyenizde paylaştığınız bir ürünün fiyatını, kargo, teslimat ya da ödeme bilgilerini daha önceden soran takipçilerinize verdiğiniz cevap binlerce kişinin merak ettiği sorular arasındadır.

Birçok sayfada ürün altına yapılan yorumlara genellikle cevap verilmez ve özel mesaj ile bilgi verileceği söylenir. Bu durum sayfa sahibinin yorum sayısını artırsa da takipçilerin yanıt alamadıkları soruya verdikleri tepki sayfadan çıkmak olabilir. Güncel sorulara anında cevap vererek, takipçilerin sadece enerjisini satın alıma yönlendirmelerini sağlarsınız. Bir nevi şeffaf bilgi vermiş olur, takipçilerinizle ilgilenerek müşteri memnuniyetini artırırsınız.

Satın alım psikolojisinde tüketiciler saniyeler içerisinde alıma karar verir. Bunun için öncelik ürün özellikleri, teslimat bilgisi ve fiyatını bilmelidir. Dolayısıyla zaten verilen bir cevabı tekrar sormanın anlamı olmayacak ve tüketici doğrudan alım işlemine yönelecektir. Kişisel hesaplar için durum biraz daha karmaşık olabilir. Herkese açık olan bir Instagram sayfanızın hikâye özelliğini görüntüleyen milyonlar olabilir. Yayımladığınız paylaşım ile ilgili ya da doğrudan size sorulan binlerce farklı soru olabilir.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu