Instagram Destek

Instagram Yukarı Kaydırma Nasıl Yapılır?

Instagram aktif kullanılan sosyal platformlardan birisidir. Kullanıcıların gönderi ve hikaye atarak etkileşimi artırması mümkün. Eğer instagram üzerinden satış yaptığınız bir sayfanız varsa ve kullanıcıları web sitenize yönlendirerek direk alışveriş yapmasını sağlamak istiyorsanız yukarı kaydır yani hikayelerinize sitenizin bağlantısını ekleyerek yönlendirebilirsiniz. Ancak yukarı kaydırma işlemi her hesap için olan bir özellik değildir. Instagram bu özelliği kullanabilmeniz için hesabınızın 10B takipçiye ulaşmış olması istemektedir.

10B takipçiye ulaşabilmeniz için etkileşimi artırmanız gerekmektedir. Takipçilerinize özel çekilişler, sponsorlu reklamlar ve çekilişe sponsor olarak hedef kitlenizi genişletebilirsiniz.

Link eklemek için Instagram hesabınızın herkese açık olmasını gerekmektedir. Eğer gizli hesap olarak kullanıyorsanız hesabınızı ve 10B takipçi üzerindeyse takipçiniz Instagram link ekleme özelliğini kullanmanıza maalesef izin vermemekte. Önceden paylaştığınız gönderiyi hikayenize ekleyerek link verilmemekte. Link verebilmeniz için yeni hikaye paylaşmalısınız.

 

Instagram hikaye linki nasıl verilir?

• Hesabınızda hikaye ekle kısmına tıklayın

• Daha sonrasında paylaşım yapacağınız hikayeye nereden link vermek istiyorsanız vermek istediğiniz yerin linkini kopyalayın.

• Linki kopyalama işlemini yaptıktan sonra hikayeni ekleyin.

• Hikaye ekleme işlemini yaptıktan sonra üst kısımda yer alan birbirine geçmiş ataç kısmına tıklayın, sonrasında linki yapıştırmak için önünüze link ekleme yeri çıkacak.

• Kopyaladığınız linki yapıştırarak onaylamanız gerekmekte.

• Onay verdikten sonra hikayenize yazı veya icon da ekleyebilirsiniz.

• Tüm işlemi yaptıktan sonra normal hikaye yayımlıyormuş gibi paylaşımınızı tamamlayabilirsiniz.

 

 

instgaram gonderiye link eklenir mi 772219

 

Instgaram Gönderiye Link Eklenir Mi?

Instgaram üzerinden satış yapan firmalar paylaştığı gönderilere link ekleyerek alıcıyı direk sitesine yönlendirmek isteyebilir. Paylaştığınız hikâyelere şartlara uygunsanız eğer link ekleyebiliyorsunuz peki gönderilere link eklenir mi detayları sizlerle paylaşacağız.

Instagram şuan için paylaşılan gönderilerinin açıklama kısmına link ekleme özelliğini vermiyor maalesef. Açıklama kısmına link ekleyebilirsiniz ancak üstüne tıkanılınca herhangi bir işlem yapmamakta. Ancak kullanıcıları yönlendirmek istiyorsanız farklı etkileşim kurabilirsiniz. Yani hesabınızın biyografi kısmına linkini ekleyerek, açıklama kısmında ise linkin biyografide olduğunu belirtebilir kullanıcıları bu şekilde biyografinizdeki linkle ulaşmaları için yönlendirebilirsiniz. Bu şekilde kullanıcıları sitenize yönlendirerek sitenizin ziyaretçi sayısını da arttırabilirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler

163 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu