Twitter Destek

Twitter Hesabı Nasıl Kurtarılır?

Twitter sosyal medya platformlarında en çok tercih edilen bir ağdır. Yüksek kullanıcıya hitap eden twitter in bazı güvenlik kuralları mevcuttur. Birçok kitleye hitap eden twitter güvenliği sağlamak için kural ihlali yapıldığı zaman hesapları askıya almaktadır. Twitter hesabınızı askıya almasına neden olan sebepler hesap güvenliğiniz tehlikede olması, taciz içeren paylaşımlar ve spam algılamasıdır. Hesabınız askıya alındıysa geri kurtarmanız için yapılması gereken adımlar vardır.

Askıya alınmış hesaplar giriş yaptığınız zaman kilitli olduğu bilgisi ile karşılaşmış olursunuz.  Askıya alma sebebi yukarıdaki bahsettiğimiz üç sebepten kaynaklandığı anlamına gelmektedir. Hesabınız ilk defa askıya alındıysa twitter size uyarıda bulunduğu anlamına gelmektedir.  Uyarı olarak tweet atmanızı bir süreliğine engelleyecektir.  Eğer hesabınız ikinci kez askıya alınırsa tamamen kapattığı anlamına gelmektedir. Twitter kullanırken kurallarına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Kuralları ihlal etmediğinizi düşünüyorsanız askıya alınan hesabınız için itirazda bulunabilirsiniz.  Hesabınıza giriş yaparak twitter yardım merkezi kısmından itiraz formu doldurarak itirazda bulunabilirsiniz. Twitter itirazınızı değerlendiremeye alıp 72 saat içerisinde size mail üzerinde geri dönüş sağlayacaktır.

Twitter Hesabın Çalındığını Nasıl Anlaşılır?

Twitter hesabınızın çalındığından şüpheleniyorsanız yaptığınız paylaşımlara, bilgilerinize ve mesajlarınızı kontrol ederek anlayabilirsiniz. Bir diğer yöntem ise şifrenizle başka bir cihazdan hesabınıza giriş yapmayı deneyebilirsiniz. Farklı bir cihazdan hesabınıza mevcut şifrenizle giriş yapamıyorsunuz çalındığı anlamına gelmektedir. Eğer hesabınız çalındı ise takipçilerinizde ve engellenen kullanıcılardan değişiklik fark ediyorsanız ve twitter size çalınma ihtimaline karşı bildirim atıyorsa hesabınız incelenmeye başlamış olabilir.

 

hesabinizi kurtarmak icin 411281

Hesabınızı kurtarmak için;

• Çalınan hesabınıza e posta ile şifre sıfırlama maili gönderebilirsiniz. Eğer mail ile şifre değişikliği sağladıysanız hesabınızın güvenliğini arttırmanız gerekmekte.

• Telefon numarası ile onay iki faktörlü doğrulamayı etkinleştirmeniz hesabınızın güvenliğini artıracaktır.

• Hesabınıza erişiminizi telefon numaranız kayıtlı ise telefon numaranızdan da şifre sıfırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

• Eğer yukarıdaki bahsettiğimiz email ve telefon numarası üzerinden giriş yapmıyorsanız. Twitter destek ekibi ile iletişime geçebilirsiniz. Destek ekibi ile güvenlik adımlarını tamamlayarak hesabınızı kurtarmanız mümkün olabilir. Hesabınızı geri aldıktan sonra güvenli olmayan bilgisayar ve cihazlardan hesabınıza giriş yapmayınız.

İlgili Makaleler

41 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu