YouTube Destek

Youtube Kanalına Nasıl Video Yüklenilir?

Youtube kanalınızı açtınız ve içerikler üretmeye başladınız şimdi sıra kanalınıza video yüklemekte. Video yüklerken programın yoğunluğuna göre yükleme hızınız değişebilir.

Video yüklerken izlemeniz gereken aşamalar;

• İlk olarak telefonunuzdan Youtube uygulamasını açmalısınız.

• Sonrasında videonuzun tüm eksiklerini tamamlamalı düzgün formatta ayarlamanız gerekmektedir.

• Youtube uygulamasında yer alan kameraya tıklamanız gerekmekte.

• 15 dakikadan uzun bir video seçmeniz gerekmekte.

• Paylaşacağınız videonun başlığını ve açıklama kısmını yazmanız istenecektir. Açıklama kısmını yazarken anahtar kelimelerinizi kullanmalısınız.

• Daha sonrasında videonuz artık uygulamada gözükecektir.

• Bu işlemleri yaparken sizden doğrulama isteyecektir.

Yukarıdaki adımları izleyerek videonuzu kısa zamanda kanalınıza yükleyebilirsiniz.

İçeriğinizi yüklerken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bunlar seçtiğiniz içeriği kaliteli olması ve hitap ettiğiniz kitlenizi çekmeli. Paylaştığınız içeriğiniz kaliteli olması kitlenizin artmasını sağlayacaktır. Düşük kaliteli içerikler paylaşırsanız eğer mevcut kitlenizi de kaybetmeye başlayabilirsiniz.

Videonuzu yüklediğiniz zaman düşük çözünürlükte kanalınıza yüklenir. Videonuz düşük kalite de ise kanalınıza hızlı bir şekilde yüklenir. Yükleme işlemi olduktan sonra farklı cihazlarda çok düşük kalitede yayımlanır. Bu durumda kitlenizi memnun etmeyebilir. Eğer yüksek çözünürlükte bir video yükleyecekseniz videonuzun yüklemesi zaman alır. Yükleme işlemi tamamlandıktan sonrada seyircileriniz keyifle videonuzu izleyecektir.

Videonuzda yani paylaştığınız içeriğinizde dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise videonuz kapak resmidir. Kullanıcılarının dikkatini çeken ve gösterişli bir kapak resmi olmalı. Seçeceğiniz kapak resmi sizin çok fazla kullanıcıya çekebilir. Kapak resminize içeriğinizle alakalı dikkat çeken cümlelerde yazabilirsiniz. Hitap ettiğiniz kitleye merak uyandıracak bir resim olmalıdır. Özel tasarım ile kapak resminizi yapmanız ve yüksek kalitede olması sizin için çok avantajlı olacaktır.

 

youtube ses dosyasi yuklenir mi 260529

Youtube Ses Dosyası Yüklenir Mi?

Youtube video dışında sadece ses dosyası yüklenmemekte maalesef. Eğitim içerikli bir ses dosyası ise veya şarkı olan ses doyası ise video ya dönüştürerek yükleme yapmanız mümkün olabilir. Yani ses dosyasınız için kapak resmi seçerek ve video formatına dönüştürerek kanalınıza yükleme yapabilirsiniz.  Ancak kitlenizin dikkatini çekmek istiyorsanız içeriğinizde sadece sabit bir resmin durması pek hoş olamayabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu