Telegram Destek

Telegram Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Telegram kullanımının artmasıyla beraber Telegram hesabı nasıl oluşturulur? tarzında bir çok soru gelmeye başladı. Buna istinaden sizlere bu içeriği hazırladık. Telegram hesap oluşturma ile ilgili bütün detaylar bu içerikte bulabilirsiniz.

Geçtiğimiz dönemlerde sohbet uygulaması olarak en çok kullanılan WhatsApp’ın yaşadığı problemler, birçok insanları Telegram uygulaması kullanmaya itmiştir. Bu sayede Telegram’a olan talep bir hayli artmış bulunmaktadır. Telegram’ın kullanıcılarına sunmuş olduğu birçok özellikle beraber güven aşılaması da gündem olmuştur. Kullanıcılar arasında grup konuşmaları, iş toplantıları ve etkinlik ağları gibi özellikler bulunmaktadır.

Telegram Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Telegram Hesabı Oluştururken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Telegram hesabı nasıl oluşturulur? sorusunu yanıtlamadan önce ilk olarak dikkat etmeniz gereken noktalar bulunmaktadır.

Birçok kalabalık gruplar kurulan Telegram’da iletişim ağları yönetmek ve iş dünyası ile önemli durumlar bulunmaktadır. Bu sayede Telegram’da hesap oluştururken sizlere sunulan özel hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Bu size birçok alanda fayda sağlayacaktır. İçeriğimiz sizlere Telegram kullanımını daha etkili ve doğru kullanabilmek adına hizmetler sunar. Bu yöntemleri kullanarak Telegram hesabı oluşturabilir ve popüler gruplar kurmanız mümkün olabilmektedir.

Popüler ve etkileşimi yüksek Telegram grupları kurmak için gerekli bilgileri sizler için derledik. Maddeler şeklinde takip edebilirsiniz:

 • Telegram grubu oluştururken öncelikle hangi amaçla kullanılacağı önceden belirlenmelidir.
 • Yüksek etkileşim ve popüler kimliğe ulaşabilmek adına Telegram grup üyesi hizmetleri veren firmalardan destek almanız sizi bir adım öne taşımaktadır.
 • Grup içerisinde düzenlenen etkinlikler için kullanacağınız hesaplarda güvenlik ayarlarına dikkat etmeniz gerekmektedir.
 • Telegram’da hesap oluştururken isteğe bağlı gizlilik seçenekleri düzenlenmelidir.
 • Sosyal Evin sitemiz üzerinden Telegram Grup Üyesi Satın Al gibi etkili hizmetler, hesap oluşturmadan önce mutlaka incelenmelidir.

Hesap oluşturma konusunda dikkat edilmesi gereken hususlar tamamlandıysa diğer adım olan hesap oluşturmaya ilerleyebilirsiniz.

Telegram Hesabı Oluşturma

Günümüz yaşamında önemli bir pay sahibi olan Telegram’da hesap açmamız için uygulamayı indirmeniz gerekmektedir. Uygulamayı kurduktan sonra hesap oluşturma bölümüne geçiş yapabilirsiniz.

Peki Telegram Hesabı Nasıl Oluşturulur? gibi sorularınızı yine adım adım ilerleyerek doğru bir şekilde hesap oluşturabilirsiniz::

 1. Uygulamayı açtığımızda karşımıza gelen ilk “Start Messaging” kısmına tıklayarak ilerleyelim.
 2. Açılan ekranda telefon numaramızı doğru ve eksiksiz girmemiz gerekir.
 3. Ardından girmiş olduğumuz telefon numarasına gelen kodu girelim.
 4. Daha sonrasında uygulamamın kullanacağı hizmetlere izin vermeniz gerekmektedir.
 5. İzinlerle beraber gizlilik protokolünü de onayladıktan sonra hesabınız aktif olacaktır.

Telegram Hesap Oluşturma Adımları

Telegram hesabınızı başarılı bir şekilde oluşturduktan sonra Sosyal Evin sitemiz üzerinden sizler için en uygun hizmetleri seçebilirsiniz. Bu hizmetler sayesinde grup etkileşimlerinizi arttırabilmeniz oldukça mümkündür. Bu sayede daha geniş kitlelere ulaşabilirsiniz.

Sosyal Evin sitemiz üzerinden Telegram Kanal Üyesi Satın Al kısmından kolayca ulaşabilirsiniz. İçeriğe bu bağlantıdan ulaş: sosyalevin.com/telegram-kanal-uyesi-satin-al/

Masaüstü Uygulamasından Telegram Hesabını Oluşturulur?

Telegram hesabınızı sadece mobil olarak değil aynı zamanda “WhatsApp Web” gibi masaüstü olarak da kullanmanız mümkündür. Kullanmak için yapmanız gereken işlemler oldukça basittir. Bu aşamaları sizler için listeledik gelin öyleyse başlayalım:

 1. İlk etapta Telegram Web sayfasını ziyaret edebilir burada bulunan “PC / Lunix için Telegram” yada “MacOS için Telegram” seçeneklerinden sizlere uygun olanı indirebilirsiniz.
 2. Ardından indirdiğiniz uygulamayı başlatın.
 3. Açılan ekranda “Start Messaging” yazına tıklayarak sonraki bölüme geçiş sağlayın.
 4. Eğer Telegram uygulaması telefonunuzda bulunuyorsa uygulamayı açın.
 5. Uygulama içerisinde ayarlar kısmından “Cihazlar → QR Tara” seçeneğine tıklayın.
 6. Bu şekilde kolaylıkla masaüstü Telegram uygulamasını aktif bir şekilde kullanabilirsiniz.

Telegram WebTelegram Web

Telegram uygulaması hesabınız bulunmuyor ise masaüstü kullanım içinde hesap oluşturmanız mümkündür. Tekrar bu adımları takip edebilirsiniz.

 1. Karşınıza çıkan QR Tarama seçeneğini kullanamayacağınızdan dolayı alt kısımda bulunan “Or Log In Using Your Phone Number” bölümüne tıklayın. Türkçe karşılığı olarak “Telefon Numarası İle Oturum Aç” kısmından giriş sağlayabilirsiniz.
 2. Daha sonrasında telefon numaramızı doğru ve eksiksiz girin ve ilerleyin.
 3. Gelen kodu “Code” bölümüne doğru bir şekilde girerek hesabınızı aktifleştirebilirsiniz.

Telegram WebTelegram Web

Telegram Nasıl Kullanılır?

Telegram hesabının oluşturulmasından sonra en çok merak edilen soru ise nasıl kullanılacağıdır. Kullanıcılar için oldukça güvenilir ve etkileşimlerin aktif bir şekilde işlediği Telegram, birden çok cihaza aynı anda bağlanma olanağı sağlamaktadır.

Çok fazla kullanıcı barındıran bu uygulama güvenilir bir şekilde şifrelenebilmektedir. Ayrıca mesajlaşmalarınız güvenlik altına alınarak kendini yok etme özelliği uygulamaktadır. Telegram uygulama içerisinde güvenlik protokolleri ve birden fazla cihaz erişmeniz mümkündür.

Bunlarla beraber Telegram’da sesli mesaj ve toplu mesajlar gibi etkinlikler oldukça etkili hizmetlerden bazılarıdır. Çoklu sayıda kişilerin aynı gruplar içerisinde bir araya gelmesini sağlayan bu uygulamada, numaranızın gizlenmesine olanak sağlar. Bunlarla beraber kullanıcılar, kişisel bilgilerini güvenlik altına alabilirler.

Telegram uygulaması bağlantı hatalarından genellikle etkilenmez. Bu uygulamayı kullanarak geniş kitlelere ulaşmanız oldukça mümkündür. Daha geniş kitlelere ve etkileşimlerinizi arttırabilmeniz için veya Telegram’ın farklı özelliklerinden yararlanabilmek için Sosyal Evin sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Telegram Üyeliği Ücretlimi?

Telegram, tamamen ücretsiz bir uygulamadır. Herhangi bir ücret ödemeniz istenmez.

Telegram Grup Üyesi Satın Alma Hizmeti Ne Kadar Sürede Etkisini Gösterir?

Telegram grup üyesi satın alma hizmeti, kullanılmaya başladığınız andan itibaren grubunuza yeni üyeler kazandırmaktadır.

Telegram Hizmetleri Güvenilir mi?

Telegram hizmetleri güvenlik açısından son derece korumalıdır. Bütün kullanımlar özel olarak şifrelenmiştir.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu