Instagram Destek

Instagram’da Keşfete Nasıl Düşülür?

Intagram da keşfete düşmek önemlidir. Eğer satış yapan sayfanız varsa keşfete düşerek müşterilere daha kolay ulaşabilirsiniz. Keşfete düşerek beğeni alabilir ve takipçi kazabilirsiniz. İnstagram keşfet kısmı ana sayfadan farklıdır, takip edilen kullanıcıların değil takip edilmeyen kullanıcıların gönderileri ile doludur. Paylaşımlarınıza keşfette düşmesiyle sayfanıza erişilmesi büyük bir fırsattır. Instagramda keşfete düşmek isteyenlerin dikkat etmesi ve izlemesi gereken yollar vardır.

Instagram Gönderilerinin Keşfete Düşmesi İçin Sağlanacak Yollar;

⦁    Paylaşılan gönderinin keşfete düşmesi beğeni, yorum ve kaydetmeye bağlıdır. Alınan beğeniler, yorumlar ve kaydetmeler sayesinde gönderiniz belirli bir süre keşfetteki yerini koruyacaktır.
⦁    Yapılan yorumlara dikkat edilmesi gerekmekte. Instagram emoji ve kısa yorumları spam algılamakta. Yapılan yorumların emojili ile birlikte uzun yapılmalıdır.
⦁    Gönderi paylaşırken zamanlamaya dikkat edilmesi gerekir. Yapılan araştırmaya göre ınstagramda en fazla vakit harcanılan süre 07:00-09:00 arası, öğlen 11:00-14:00 arası, akşam ise 17:00-19:00 olarak belirlenmiştir. Eğer işletme hesabına sahipseniz istatistiklere bakarak takipçilerinizin en fazla vakit geçirdiği saatler arasında paylaşım yapmalısınız.

instagram hashtags 342445

⦁    Gönderinizi paylaşırken açıklama kısmını hashtag yapılmamalı, yorum kısmına hashtag yapılmalıdır. Instagram açıklama kısmına yapılan hashtag leri spam algılayabiliyor. Hashtag yorum kısmına çok fazla olmayacak şekilde yapılmalıdır.
⦁    Paylaştığınız içerğin dikkat çekici olmasına özen gösterin. Gönderininiz kaliteli farklı olması insanları paylaşmaya birbirlerine göndermesine teşvik edecektir bu sayede keşfete düşmesiniz artacaktır.
⦁    Konum özelliğini kullanın, bu sayede çevrenizdeki insanlarnın erişimini sağlamış olacaksınız.
⦁    Paylaşımlarınızı Video ve IGtv olarak paylaşırsanız keşfette çıkma ihtimaliniz çok yüksek olur. Videolu içeriklere çok önem verilmekte ve kaydırmalı postlarıda tercih etmelisiniz. Instagramın önem verdiği içerikleri dikkate alırsanız keşfette düşmeniz kolay olacaktır.
⦁    Gönderinizi paylaşırken açıklama kısmına dikkat edin, açıklama kısmını çok iyi doldurmanız gerekmektedir ve yukarıdaki madde de bahsettiğim gibi hashtag leri kesinlikle açıklama kısmına eklmeyin, yorum olarak eklemeniz daha etkili olacaktır.

Yukarıdaki maddelere dikkat ederek gönderinizi paylaşırsanız keşfete düşmeniz kolay olacaktır. Keşfetten profilize gelen ziyaretçi sizin için çok avantajlı olacaktır, beğeni ve takipçi sayınızı artıracaktır. Profilinizin popüler bir sayfa olması oldukça önem taşımaktadır.

İlgili Makaleler

148 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu