Instagram Destek

Instagram Yasaklı Etiketler

Instagram yasaklı etiketler sosyal medya kullanıcıları tarafından merak edilen bir konu. Pek çok kişi bu etiketleri araştırıyor.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları arasında yer alan Instagram’da bazı yasaklı Instagram etiketleri yer almakta. Bu etiketlerin yasaklanma nedenleri çeşitli olabiliyor. Bazıları cinsel içerikli olduğu için bazıları da şiddet içerikli paylaşımlar içerdiği için yasaklanabilir. Kullanıcılar yasaklı etiketleri ve yasaklı etiketlerin kullanıldığında ne olduğunu merak ediyor.

Instagram ve yasaklanan etiketler

Instagram kullanıcıları bazı etiketleri incelerken yasaklı etiketlere denk gelmiş olabilir. Bu etiketler üzerindeki paylaşımlar gizli olarak yer alır yani gösterilmez, bir bilgi mesajı ile kullanıcıya bilgi sunulur. Bir kullanıcı farkında olmadan yasaklı etiket kullandığında herhangi bir sorun olmaz fakat sürekli kullanmak hesabın kısıtlanmasına sebep olabilir. Bundan dolayı yasaklı etiketlerin bilinmesi gerekir.

Yasaklı etiketler küresel çapta yer aldığı gibi ülke bazında da değişiklik gösterebilir. Bir Instagram etiketinin yasaklı olup olmadığını öğrenmek için herhangi bir kaynak bulunmasa da kullanıcılar araştırma yaparak yasaklı etiketleri çözebiliyor. Bunun için arama sayfasında bir etiket girilir ve bu etiket incelenir. Eğer paylaşımlar görünmüyorsa ve bir bilgi mesajı içeriyorsa bu etiket yasaklanmış demektir.

Instagram yasaklı etiketler

  • Sexygirl

  • Hot

  • Porn

  • Anon

  • Blowjob

  • Ballsack

Instagram’ın bu tür etiketleri yasaklamasının pek çok sebebi bulunuyor. Örneğin yukarıda yer alan etiketler genel olarak +18 içerikli ifadeler içerdiğinden dolayı Instagram üzerinde yasaklı olarak yer alıyor. Kısacası Instagram, bu gibi etiketleri yasaklı hale getirerek insanların platformu bu şekilde kullanmamasını istiyor.

Instagram’ı kullanırken yasaklı etiketlere takılmamak oldukça kolay bir hamle. Çünkü zaten yasaklı etiketler genellikle topluluğa uygun olmayan içerikler olmakta. Bir sosyal medya kullanıcısı paylaşımı buna göre yapar ise ve etiketleri en uygun şekilde seçer ise herhangi bir sorun yaşamadan yasaklı etiketlere takılmamış olur.

Kısacası yasaklı etiketler genellikle +18 içerikli veya topluluğa uygun olmayan içeriklerin yer aldığı etiketler olmaktadır. Kullanıcılar bu duruma uygun bir şekilde etiketler belirlemelidir.

İlgili Makaleler

118 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu