Instagram Destek

Instagram Hesabı Kapanma Sebepleri

Instagram hesabı kapanma sebepleri sosyal medya hesabı kapanan kullanıcılar tarafından merak edilen bir durum. Bu konuya açıklık getireceğiz.

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram’da 1 milyarın üzerinde aktif kullanıcı yer alıyor. Yani bu dünya nüfusunun ⅛’ine yakın bir oran. Kısacası dünyadaki her 8 insandan biri Instagram kullanıyor diyebiliriz.

Instagram, bu kadar değerli bir platform haline gelmişken bu mecranın da topluluk kuralları bulunması ve düzgün bir şekilde yönetilmesi gerekiyor. Bu konuda doğru kararların alınması için yetkilileri görevlendiren ve yapay zeka kullanan Instagram, sosyal medya kullanıcılarının kaliteli bir ortamda vakit geçirmesini sağlıyor.

Instagram hesabı kapanma sebepleri

Instagram hesabı kapanan bir kişinin yanlış yaptığı bir durum olabilir. Bundan dolayı hesabın kapanmaması için dikkatli davranmak gerekir. Instagram hesap kapanma sorunu sebeplerinden birisi toplu şikayet ile gerçekleşebiliyor. Özellikle çok büyüyen sayfaların yaşadığı bu sorun, o sayfanın büyümesine göz dikmiş insanlar tarafından gerçekleştiriliyor.

Bu gibi insanlar, sayfaya toplu şikayet atarak o sayfanın hesabının kapanmasına sebep oluyor. Bu sorunun çözülmesi için Instagram hesabının kullanıcısının Instagram ile iletişime geçmesi ve kimliğini doğrulaması gerekir.

Instagram hesap kapanma nedenlerinden birisi de hakaret içerikli paylaşımlar sergilemektir. Eğer ki paylaşımlarda çeşitli kişilere karşı hakaret içerikli veya ırkçı paylaşımlar yer alıyorsa bu durum hesabın kapanmasına sebep olabilir.

Bir diğer hesap kapanma nedeni Instagram’da paylaşılan fotoğraf veya profil fotoğrafı sebebiyle gerçekleşiyor. Daha önce haberlerde de görülmüştü. Bir görseli profil fotoğrafı yapmak hesabın kapanmasına sebep oluyordu. Bu gibi durumlara karşı dikkatli olunmalı.

Instagram hesabının kapanmasını sağlayan bir diğer durum +18 içerikli paylaşımlar ve şiddet olabiliyor. Her şiddet videosu kaldırılmasa da bunun da Instagram tarafından belirli bir sınırı bulunuyor. En uygun şekli belirleyerek Instagram’ın topluluk politikasına uygun paylaşım yapılmalı.

Dünyanın en büyük sosyal mecrasında yasak olan ürünlerin satılması, sahte ticaretin yapılması, spam paylaşımların oluşturulması, bot hesap açılması, insan veya hayvan haklarına saygı duyulmaması, cinsel içerikli paylaşımların yapılması veya dolandırıcılık işlemlerinin uygulanması durumları da hesabın yasaklanmasını sağlıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu