Instagram Destek

Instagramda Bana Soru Sorda Ne Sorabilirim

Birçok kullanıcı, Instagram’da bana soru sorda ne sorabilirim? Sorusunun cevabını merak ediyor. Instagram’ın en yeni özelliklerinden biri olan ”Bana soru sor” oldukça beğenilen bir özelliktir. Kullanıcılar tarafından yoğun bir ilgi gören bu özellik, eğlence ve reklam amacı ile kullanılmaya başlanmıştır. Instagram, bana soru sor özelliğine herhangi bir kısıtlama getirmemiştir.

Bu nedenle dilediğiniz zaman dilediğiniz soruyu bu özellikle üzerinden takipçilerinize sorabilirsiniz. Bu özellik üzerinde kısıtlama olmayınca kullanıcılar nasıl bir soru sorabilecekleri konusunda oldukça fazla kararsız kalmışlardır. Bana soru sor özelliği, kullanıcıların hikayelerinde paylaştıkları soruları takipçilerin kolay bir şekilde cevaplamasını sağlar. Bu nedenle son zamanların en fazla tercih edilen Instagram hikayelerinden biridir.

Zeka Veya Mantık Soruları Sorulabilir

Instagram’da bana soru sor özelliğini kullanarak kullanıcılarınıza zeka veya mantık sorularını sorabilirsiniz. Bu konuda internetten kısa bir araştırma yapmanız yeterli olacaktır. Binlerce zeka veya mantık sorusu bulunmaktadır. Bu sorular içerisinden dilediğinizi seçerek kullanıcılarınıza soru sorabilirsiniz. Takipçilerinize sorabileceğiniz zeka veya mantık sorularının cevaplarını yine hikayeniz üzerinden alabilirsiniz.

Zeka ve mantık sorularını seçerken dikkatli olmanız gerekir. Uzun soruları hikayenizde kullanmamanız, takipçilerin okuma isteğini artırır. Bu nedenle çok uzun cümleler içeren soruları tercih etmemeniz gerekir. Hatta içerisinde mizah karışımı olan zeka sorularını tercih ederseniz daha fazla cevap alabilirsiniz. Sorularınızın ilgi çekici olmasına da önem vermeniz gerekir. Bu kriterlere uygun birçok zeka veya mantık sorusunu internet üzerinden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Dini İçerikli Sorular Sorulabilir

Bana soru sor özelliğinde kullanıcılarınıza sorabileceğiniz sorular arasında dini içerikli konular da olabilir. Takipçilerinize sorabileceğiniz dini içerikli sorulara örnek olarak şunlar verilebilir:

  • Peygamber efendimizin doğum yeri neresidir?
  • Suyun olmadığı zamanlarda toprak ile alınan abdeste ne denir?
  • Namaza başlamak için getirilen tekbirin adı nedir?
  • Üç aylar hangileridir?
  • Kur’an-ı Kerim ne zaman indirilmeye başlanmıştır?
  • Günah ve sevapları yazan meleklerin adı nedir?
  • İncil hangi peygambere indirilmiştir?
  • Sabah namazı kaç rekattan oluşur?

Gibi birçok farklı dini soruyu hikayenizde takipçilerinize sorabilirsiniz. Aynı zamanda bu şekilde insanlarla bilgi alışverişi de yapmış olursunuz.

Takipçilerinize Şuan Ne Yaptıklarını Sorabilirsiniz

Bana soru sor özelliğini kullanarak takipçilerinize şuan ne yaptıklarını sorabilirsiniz. Böylece herkesten farklı farklı cevaplar alabilirsiniz. Bunun yanında nasılsınız gibi bir soruda ekleyebilirsiniz. Takipçileriniz o anlık ne yaptıklarını sizinle kolaylıkla paylaşabilir. Ancak bu çok klasik bir soru olduğundan dolayı her takipçinizin ilgisini çekmeyebilir. Sorularınız daha farklı ve ilgi çekici olmalıdır. Çünkü bana soru sor özelliğinde bu tip klişeleşen sorulara artık pek fazla cevap verilmemektedir. Daha yaratıcı şeyler bulmanız gerekir. Takipçilerinizin cevap vermek için can atacakları bir şey sormalısınız.

Gündem Olan Konularla İlgili Soru Sorulabilir

Sosyal medyanın gündeminde olan konular üzerinden bir soru sorabilirsiniz. İnsanlar, gündem olan konular hakkında fikirlerini beyan etmeyi severler. Böylece sorunuza neredeyse tüm takipçileriniz cevap verebilir. Bunun için gündem olan konuyu iyi tespit etmeniz gerekir. Mesela salgın dönemi hakkında ya da maçlar hakkında soru sorabilirsiniz. Bu tür gündeme düşen konular takipçilerinizin daha fazla ilgisini çekecektir.

Karşılaştırma Soruları Sorabilirsiniz

İki olayın ya da iki markanın karşılaştırılmasını sorabilirsiniz. Bu tamamen sizin belirlediğiniz bir konu üzerinde olacağından dolayı popüler karşılaştırma sorularını tercih etmelisiniz. Örneğin, iki içecek markası arasından hangisini seçersiniz tarzında soru sorulabilir. Bunun dışında Galatasaray mı, Fenerbahçe mi? şeklinde de bir soru sorabilirsiniz. İnsanlar bu tür karşılaştırmalı sorulara daha fazla ilgi duyarlar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu