YouTube Destek

YouTube Uygulamasının Özellikleri

YouTube, bir video izleme platformu olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor. Bu platformun pek çok özelliği kullanıcıların yararına sunuluyor. Haydi şimdi gelin YouTube Uygulamasının Özellikleri‘ni beraber inceleyelim.

YouTube’da yer alan özellikler sayesinde kullanıcı YouTube’u daha iyi bir şekilde deneyimleyebiliyor. YouTube’da belki de senin bilmediğin pek çok özellik yer alıyor. Bakalım bu özellikler nelermiş.

YouTube uygulamasının özellikleri

Bir YouTube izleyicisi, izlediği videonun ayarlarıyla oynamak isteyebilir. YouTube’da yer alan video seçenekleri videonun düzeninde değişikliğe imkan tanıyor. Bu özelliklerden birisi de videonun hızı olmaktadır. Özellikle yavaş konuşmacılar veya videonun yavaş işleyişinin olduğu sahneleri hızlı bir şekilde geçmek isteyen kullanıcılar yani daha hızlı izlemek isteyenler videoyu hızlandırarak hızlı bir şekilde seyredebilir. Bunun yanı sıra isteyen kullanıcılar da videoyu yavaşlandırabiliyor. Video seçenekleri arasında çözünürlük, altyazı ekleme ve açıklamaları gösterme ve gizleme ayarları da yer alıyor.

YouTube’un bir diğer özelliği para kazanma özelliğidir. YouTube’dan gelir elde etmek günümüzde oldukça popüler bir meslek haline geldi. Bu platformdan milyonlarca $ kazanan da var, binlerce $ kazanan da. Kullanıcılara reklamlardan para kazandıran platform bunun yanı sıra üyelik sistemi ve yayın sohbeti sistemi gibi özellikler ile de içerik üreticilerinin gelir elde etmesini sağlıyor.

YouTube Uygulamasının Özellikleri

Bazı kullanıcılar çok sevdiği videoları kaydetmek ve daha sonra tekrar izlemek isteyebilir. YouTube, bunun için de kullanıcılara güzel bir özellik sunuyor. Oynatma listesi özelliği olarak sunulan bu sistem sayesinde kullanıcılar istedikleri videoları kaydedebiliyor. Oynatma listesi, videoların bulunduğu bir topluluk. Kullanıcı isteğe bağlı olarak bu listeyi arkadaşıyla paylaşabiliyor veya gizleyerek sadece kendisi görebiliyor. Bunun yanı sıra daha sonra oynatma listesi de burada yer alıyor. Bu listenin amacı kullanıcının daha sonra izlemek istediği videoları buraya yerleştirmesi. Bir aralar YouTube’da kanalları kategorize etme özelliği de bulunuyordu fakat çok kullanılmadığı için bu özellik kaldırıldı.

YouTube’un bir diğer özelliği trendler olarak yer alıyor. Trend yani popüler videoların yer aldığı bu sekmede sıralama özelliği de bulunuyor. Müzik, oyun, film gibi kategoriler sayesinde kullanıcılar video kategorilerinden trend olan videoları görebiliyor. Kendi videosunun trendlere çıkmasını isteyen bir kullanıcının kısa sürede etkileşim oranı yüksek olması gerekiyor.

Organik takipçilerden oluşan hizmetlerimizi hemen incele! Kampanyalarımızı kaçırma. İçeriğe bu bağlantıdan ulaş: sosyalevin.com/youtube-organik-takipci

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu