Facebook Destek

Facebook Sayfası Nasıl Açılır?

En çok tercih edilen sosyal platformlardan biriside Facebook tur. Birçok kişiye hitap eden facebook fazla erişim alınan sosyal ağlardan birisidir. Facebook ta işletme sayfanızı ve hobi sayfanızı açarak birçok kitleye adınızı ve markanızı duyurabilirsiniz. Facebook sayfanızın olması size birçok avantaj sağlayacaktır. Eğer bir işletme hesabına sahipseniz Facebok sayfası oluşturarak küçük bütçeler ile müşteri potansiyelinizi belirleyip reklam vererek ulaşabilirsiniz.

Facebook Sayfası Nasıl Açılır?

  1. Sayfa oluşturabilmeniz için öncelikle Facebook hesabına sahip olmanız gerekmektedir. Hesabınızın ismi ne zaman açıldığı sayfanızı etkileyememektir.
  2. Hesabınızı açtıktan sonra ana sayfada sağ üst köşede yer alan butona basarak önünüze açılacak sekmelerden sayfa oluştur butonuna tıklayın.
  3. Oluşturduğunuz sayfanın işletme sayfası mı yoksa topluluk sayfası mı olacağını belirleyiniz.
  4. Daha sonra size sayfa adınızı soracaktır. Markanızı veya hobi olarak açıyorsanız isminizi belirleyip yazın.
  5. Belirlediğiniz sayfa türüne göre kategorini belirtmelisiniz. Sonrada devam et diyip sayfanızı açmış oluyorsunuz.
  6. Şimdi sıra profil resmi ve kapak resmi belirleyeme, eğer logonuz var ise profil olarak ayarlamanız gerekmekte.
  7. Kapak resminizi seçerken sayfanızı ziyaret ederken ilk olarak kapak resminiz ile dikkat çekeceğiniz için işletmenizi tanıtan ve ilgi çekici bir görsel seçtiğinizden emin olun.
  8. Sayfanızı açıldı şimdi sıra bilgilerinizi eklemekte.
  9. Eğer işletme olarak sayfa oluşturduysanız işletme bilgilerinizi girmelisiniz. Web sitenizi, diğer sosyal medya kullanıcı isimlerinizi, telefon numaranızı, çalışma saatlerinizi, hizmetlerinizi ve en önemlisi müşterilerinizi sizi tanıması markanızın hizmetini tanıması için kısa bir metin ile markanızdan bahsedin.
  10. Bu kısmı da tamamladıktan sonra kullanıcı adınızı belirleyin. Sayfa adınızın yer aldığı kısmın altında @ olarak başlayan yere tıklayarak kullanıcı adınızı belirleyebilirsiniz. Kullanıcı adını belirlemeniz url den sayıların çıkmasını engelleyecektir. Bu da işletme sayfanıza veya hobi sayfanıza ulaşmak isteyen kişilerin daha kolay ulaşmasını sağlayacaktır.

Yukarıdaki maddeleri tamamlayarak sayfanızı oluşturabilirsiniz. İşletme veya topluluğa hitap eden bir sayfa açmanız bu kadar kolay. Sayfanızı oluşturtan sonra paylaşımlarınıza başlayabilirsiniz. Eğer işletme olarak sayfa açtıysanız gönderilerinizi paylaştıktan sonra hizmet verdiğiniz müşterilere kolay erişebilmek için düşük bütçelerde reklamlar verebilirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu