Facebook Destek

Facebook’tan Satış Yapılır Mı?

Facebook tan satış yapmanız mümkün ancak satış yapabilmeniz için bazı düzenlemeler yapmalısınız. Günümüzde sosyal medya üzerinden satış yapmak oldukça popülerleşti gelişen teknoloji sayesinde birçok kişinin sosyal medya hesabı bulunmakta bu durumda bizim için çok büyük bir avantaj. Facebook üzerinden mağazanı açıp birçok kitleye hitap etmeniz mümkün. Dijital mağazanızı oluşturarak hizmet verebilirsiniz. Facebook ta satış yapmak istiyorsanız öncelikle facebook sayfanızı açmalısınız. Satacağınız ürününüze uygun facebook işletme sayfanızı açmalısınız. Facebook üzerinden satış yapma işleminiz direk olarak gerçekleşmemektedir. E ticaret siteniz üzerinden satışlarınızı yapabilirsiniz ancak facebook ta açacağınız mağaza ile hedef kitlenizi sitenize yönlendirebilir kolaylıkla alışveriş yapmasını sağlayabilirsiniz.

Facebook Mağazanızı Oluşturmak İçin;

• Facebook hesabına giriş yapmalısınız. Giriş yaptıktan sonra Mağaza sekmesine tıklamalısınız, karşınıza sözleşme çıkacaktır.

• Sözleşmeyi kabul etmeniz gerekmekte, sözleşmenizi kabul ettikten sonra ileri diyerek işleme devam edin.

• İşleme devam ederken güvenlik açısından şifrenizi tekrar girmenizi gerekebilir.

• Daha sonrasında karşınıza “Başka Bir İnternet Sitesinde Alışveriş” seçeneğini çıkacaktır seçip devam edeceksiniz.

• Devam ettikten sonra web sitenizin linkini eklemelisiniz, ürünlerini eklediğiniz zaman da sitenizin linkini sizden tekrar isteyecektir.

• Şimdi sırada satış yaparken kullandığınız para birimini seçmenizi isteyecektir. Burada para birimini seçerken çok dikkat etmelisiniz çünkü seçtiğiniz para birimi yanlış olursa daha sonrasında değiştirmeniz mümkün olmayacaktır. Yanlış girme durumunda hesabınızı silip en baştan mağaza oluşturmanız gerekecektir.

Yukarıdaki aşamaları izleyerek Facebook mağazanızı açabilir satış yapmaya başlayabilirsiniz. Mağaza açmanız sizin için çok avantajlı olacaktır. Facebook üzerinden hedef kitlenize kolaylıkla ulaşabileceksiniz.

 

facebook magaza 162643

Facebook sayfanızın etkileşimini artırarak daha çok satış yapma odaklı olabilirsiniz. Etkileşimi artırmak için sayfanızın da çekişiler düzenleyebilir çekişilişinde sayfanızı paylaşmaya yönlendirerek etkileşim artaraktır.

Facebook mağazasının bir diğer avantajı ise ufak reklamlar ile birçok kitleye hesabınızı duyurmanız mümkün. Paylaştığınız ürünlerinize düzenle kısmında reklam oluşturabilirsiniz. Reklam oluştururken Facebook un sunduğu özelliklerden bir diğeri ise hedef kitlenizi yani hitap etmek istediğiniz müşterileriniz bilgilerini, yaş aralığını, cinsiyetini ve yaşadığı şehri gibi birçok bilgileri girerek günlük ve haftalık olarak reklam verebilirsiniz.  

 

İlgili Makaleler

76 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu