Instagram Destek

Instagram Beğeni Engeli Ne Zaman Kalkar?

Instagram bazen sorunlarla karışılabilmekteyiz.  Bunlar arasında aldığımız beğeni engelleri var, instagram birçok nedenle beğeni engelini karışımıza çıkarmakta. Sosyal medya hesabımızın beğenisini yükseltmek için birçok erişimde bulunuyoruz. Instagram kötü algıladığı zaman hesabımızın kısıtlama gereği duymakta beğeni engeli vererek güvenliği sağlamayı amaçlar.

Bir diğer etken ise güvenilir olmayan web sitelerinde Instagram hesap bilgilerimizi şifremizi paylaşmamız ve günlük erişim sınırını aşmamız durumda önlem amaçlı engel almaktayız.

Instagram Beğeni Engeli Neden Olur?

  • Instgaram hesabınızdan karşınıza çıkan sayfaya üst üste beğeni yaparsanız beğeni engeli alabilirsiniz.
  • Hesabınızın erişimini artırmak için güvenli olmayan web siteleri ile şifrenizi paylaştığınız zaman istenmeyen uygumalar hesabınızın beğeni engeli almasına sebep olabilir. Bu durum takipçi engeli almanıza ve hesabınızın kapanmasına sebep olabilir.
  • Telefonunuza indirdiğiniz Instagram sayfanızı etkilişemini artırmak istediğiniz uygulamalarda hesabınızın engellemesine sebep olabilmektedir.
  • Hesabınızın için aldığınız engel 18 saat, 24 saat ve 48 saat sürebilir eğer hesabınızın üzerinden çok yoğun bir şekilde sorunla karşılaştıysanız bu engel süresi günlerce devam edebilir.

 

Instagram Beğeni  Engel Kaldırma Sorunu Çözümü

Instagram hesabınızda aldığınız beğeni engelli aldığınız zaman aldığınız engele göre süreyi beklemeden engelinizi kaldırabilir misiniz sizlere açıklayacağız;

Hesabınızdan beğeni sınırını aştığınız için engel aldığınızı düşünüyorsanız Instagram sınırı aştığınız için 24-48 saat içerisinde hesabınızdaki engelli kaldıracaktır.  Instagram da ortalama olarak 350 ve üzerinde beğeni yaptıysanız eğer sınır aştığınız için beğeni engeli almış olabilirsiniz.

Eğer hesabınızın farklı bir sebepten engel aldığını düşünüyorsanız, hesap bilgilerinizi farklı bir site ile veya telefonunuza indirdiğiniz uygulamalar ile paylaştıysanız bu durumda hesabınız şifrenizi değiştirmeniz gerekmektedir. Instagram hesabınızda etkileşimi arttırmak istiyorsanız şifrenizi paylaşmayacağınız beğeniler almaya dikkat edin. Eğer şifrenizi bir uygulama veya site ile paylaştıysanız şifrenizi güncelleyip iki faktörlü doğrulma yapıp hesabımızın güvenliğini arttırmanız hesabınızın güvenliğini oldukça artıracaktır.  Cihazınıza güvenilir olmayan uygulamalar kesinlikle indirmeyiniz. Eğer hesabınızın şifresini herhangi bir yer ile paylaşmadıysanız ve beğeni sınırını aşmadığınızı düşünüyorsanız ve hesabınız ilk kez engel aldıysa, Instagram üzerinden sorun bildirme işlemi ile sorununuzu bildirerek çözüme kavuşabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu