Instagram Destek

Instagram Yorum Sabitleme Nasıl Yapılır?

Her geçen gün faklı bir özellikle karşımıza çıkan instagram da şimdi de yorum sabitleme özelliği açıldı. Popüler olan sayfaların veya çok yorum alan bir instagram hesabına sahipseniz gönderide beğendiğiniz yorumu sabitleyebilir, birçok yorum içinden sabitlenen yorum direk çıkabilecek.  Instagram kullanıcılarını memnun etmek için birçok özellik geliştirmeye devam etmekte. Yorum sabitleme özelliği ilk olarak yüksek takipçisi olan hesaplar için açıktı ancak şimdi bu özelliği tüm hesaplar kullanabilecek. Sadece instagram gönderilerinizde değil canlı yayın akışınızda da yorum sabitleme özelliğini kullanmanız mümkün.

Yorum Sabitleme Nasıl Yapılır?

Öncelikle android telefon kullanıyorsanız, profilinize girerek paylaştığınız gönderinizin yorum kısmına girerek sabitlemek istediğiniz yorumun üstüne basılı tutmanız gerekiyor. Daha sonrasında yorum seçildiği zaman üst kısımda raptiye işaretine basarak yorumunuzu başa tutturabilirsiniz. Eğer yanlış yorumu yaptıysanız tekrar yorumunuzun üstüne basıp raptiye işaretine tıklayarak yorumu başa tutturmadan çıkartabilirsiniz. IPhone cihazlarında ise aynı şekilde yorumunuzun üstünü basılı tutup yana kaydırarak raptiye işaretine tıklayarak sabitleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum sabitleme özelliğinde tek gönderinizde sadece 3 yorumu sabitlemeye izin vermekte instagram. 3 adet yorum dışında daha fazla sabitleme işlemi şuan izin verilmemekte. Yorum sabitleme özelliğinde kendi paylaştığınız yorumu da sabitlemeniz mümkün.

Canlı Yayında Yorumu Başa Tutturma

Instagram da yorum sabitleme özelliği canlı yayın akışında da kullanılabilecek. Canlı yayın açtığınız zaman birçok yorum geliyorsa ve sizi rahat eden yorumlarla da karşılaşıyorsunuz instagram ın getirdiği bir diğer özellikten de yararlanabileceksiniz. Canlı yayın akışınıza yapılan yorumları artık kontrol edebileceksiniz. Instagram açtığınız canlı yayına birçok yorum içerisinde seçeceğiniz yorumları başa sabitleyebileceksiniz. Canlı yayın akışınız için bir diğer özellik ise yayınıza yapılan sizi rahatsız eden yorumları silebilecek, kullanıcıyı canlı yayından çıkartabileceksiniz.

 

Instagram’da Yorum Kapatma

Instagram da gönderilerinize yapılan yorumları takip edemiyor, kötü yorumları engellemek istiyorsanız gönderilerini yoruma kapatabilirsiniz. Yapılan birçok kötü yorumu toplu silmek şuan için pek mümkün değil. Yorum kapatma işlemini yaprak yorumları kontrol altına alabileceksiniz. Yorum kapatma işlemi yapmak için;

Yorumunu kapatmak istediğiniz gönderiyi açmanız gerekiyor daha sonrasında sağ üst köşede bulunan üç noktaya tıklayarak ‘Yorum Yapmaya Kapat’ seçerek intagram postunuza yorum yapılmayacaktır.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu