Instagram Destek

Instagram’da Satış Nasıl Yapılır?

Intagramdan satış yapmak son dönemde birçok insanın tercih ettiği iş fikirlerinden biri haline geldi. Instagramın gelişmesi ve reklam modellerinin güçlenmesiyle birlikte satış yapmak isteyenlerin en çok tercih edilen platform olmaya başladı. Satış yapmak için Instagram sayfanızın olması yeterli değil. Güvenilir satış kanalı oluşturarak, takipçilerinizle hedef kitlenizin ürünleriniz ve hizmetlerinizden yararlanmaları için takım çalışmaları yapılmalıdır.

 

Instagramda Satış Yapmak İçin İzlenebilecek Adımlar

İşletme Profiline Geçin;

Satış yapmak için açtığınız hesabınızı işletme profiline geçirebilirsiniz yeni bir sayfa açmanız gerekmez. İşletme hesabına geçmenizin birçok avantajı olacaktır. Sizinle iletişim kurmak isteyen müşteriler iletişim düğmesinden direk ulaşabilirler.

Ürün ve Hizmetlerinizi Sunun;

Ürün ve hizmetlerinizi sunarken kullanıcıları rahatsız etmeden doğal izlenim vererek ürün satın alma ihtimalinizi artırmış olursunuz. Sade genel paylaşımlar yaparak takipçilerinizin ilgilisini çekemezsiniz. Ürün tanıtımı yaparken heyecan yaratarak emeğinizi göstermelisiniz.

Instagramın Her Özelliğini Kullanın;

Instagram da markanızı büyütmek için birçok özellik vardır. Bu özellikler sayesinde hedef kitlenizin dikkatini çekebilir etkileşim yaratabilirsiniz. Paylaştığınız postları hikaye atarak, hikayenizde müşterilerinize hitap eden soru cevap anketleri oluşturabilirsiniz. Canlı yayınlarda ürün tanıtımızı yapabilirsiniz.

Paylaşımlarınızda Hashtag kullanın;

Paylaşımlarınızda hashtag kullanmak çok önemlidir. Hesabınızda etkileşim yaratmak istiyorsanız, etkileşimli etiketler bunu elde etmenin iyi bir yoludur. Müşterileriniz, etiketi kullanarak paylaştığınız ürünlere erişebilir, markanızın tüm ürünlerine ulaşabilirler. Paylaşılan tüm gönderilerinizde doğru hashtag kullanarak yeni potansiyel müşterilerin dikkatini çekebilirsiniz.

sponsorlu reklamlar verin 919753

Sponsorlu Reklamlar Verin;

Instagram da marka adınızı duyurarak tanınırlığınızı arttırabilmek için reklam oldukça önemlidir. Akılda kalmak için etkili reklam yaparak satışınız artırabilir sizi takip etmeyen kullanıcılara ulaşabilirsiniz. Reklam oluştururken hedef demografiye hitap eden içerik oluşturun. Kampanyalarınıza reklamlar oluşturabilir, mevcut paylaşımlarınız içinde öne çıkar yaparak sponsorlu reklam verebilirsiniz.

İşbirliği Yapın;

Instagram da potansiyel müşteriye ulaşmanın en hızlı yolu influencer ile işbirliği yapmaktır. WOM etkisi yaratmada oldukça büyük güce sahip, instagram bilirkişileri markanızın ve ürününüzün güven elçisi olacaktır. Ürününüz veya hizmetinizle alakalı bir kitleye sahip birkaç influencer ile çalışmaktır. Kampanyadan elde edebileceğiniz kısa vadeli kazanımları ve doğrudan satışları bir kenara bırakırsanız, bu yöntem sizlere daha uzun vadeli faydalar, kazançlar sağlayacaktır.

 

İlgili Makaleler

35 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu