Instagram Destek

Instagramda Nasıl Soru Sorabilirim?

Instagram yepyeni özelliklerine bir yenisini daha ekledi. Bana soru sor özelliği sayesinde Instagram kullanıcıları artık soru sorabiliyorlar. Bu özellikte Instagram kullanıcılarının sayfalarında yer alan takipçileri artık diledikleri soruyu sorabiliyor. Soruların cevaplarını ise hikâyede paylaşan Instagram kullanıcıları bu şekilde daha aktif iletişim sağlayabiliyorlar. Peki, ınstagramda nasıl soru sorabilirim?

Neden Bana Soru Sor Özelliği?

Instagram kullanıcıları çoğu zaman bazı soruları anonim olarak sormak ve kendi kimliklerini belli etmek istemiyorlar. Instagram sayfaları kişisel ya da ürün satışları için kullanılabiliyor. Her zaman sorularını isim ve soy isimleri gözükerek vermek istemeyen bazı kullanıcılar olabiliyor.

Instagram Soru Sorma Özelliği Ne Zaman Çıktı?

Instagram soru sorma özelliği aslında 1 yıldır mevcutta olan bir özellik. Birçok kullanıcının tam olarak kullanmadığı ya da bilmediği bu özellik hakkında sizlere detaylı bilgi vereceğiz. Son güncellemelerden haberdar olmak ve tüm özellikleri aktif olarak kullanmak istiyorsanız o halde bu özelliği nasıl kullanacağınıza dair belirttiğimiz yazıyı takip edin. Anket ve soru sorma özelliğinde aklınıza gelen her soruyu sayfa sahibine iletebiliyorsunuz. Bir nevi sıkça sorulan sorular alanı oluşturarak daha önce sorulan soruları diğer takipçiler de görebiliyor.

Instagram Hesabına Soru Sorma Özelliği Nasıl Eklenir?

Instagram hesabınız yok ise öncelikle bir hesap oluşturmalısınız. Sorunuzu sormak istediğiniz ve takip ettiğiniz sayfaya hangi soruyu yönelteceğinizi belirlemelisiniz. Hesabınızda bir soru sorma özelliği kullanmak isterseniz bazı adımları gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Bu adımlar;

  • Hikâye kısmına girin
  • Fotoğraf ekleyin
  • Üst kısımda çıkan gülme simgesine tıklayın
  • Üçüncü kısımda bulunan Sorular sekmesine tıklayın
  • Hikâyenizi hemen paylaşın

Instagram profilinizi oluşturduktan sonra daha birçok özellikten yararlanabiliyorsunuz. İşletme hesabınız da dâhil olmak üzere tüm hesaplarınızda kısa sürede soru sorma özelliğini aktif hale getirebilirsiniz.

Nasıl Soru Sorabilirim?

Takip ettiğiniz Instagram sayfasına girerek hikâyeye giriş yapın. Sormak istediğiniz soru için bana soru sor sekmesine tıklamanız yeterlidir. Bu soru özelliği doğrudan DM kutusunda mesaj olarak takip ettiğiniz sayfa sahibine ulaşıyor. Aynı zamanda anonim olarak paylaşılan mesajların paylaşılması halinde kimse soru soran kişinin bilgilerini görmüyor. Bu gizlilik adına oldukça kolaylık sağlıyor.

Hikâyede Soru Paylaşmanın Avantajları

Instagram hikâye özelliği güncellendiğinden bu yana en fazla dikkat çeken özellik oldu. Hem sayfa sahibine yararı hem de profile giriş yapmayan her kullanıcı tarafından görünür olması avantajlar sağlıyor. Instagram sayfası kişisel ya da işletme hesabı olarak kullanılabiliyor. Hikâyede yer alan birçok fotoğraf kısa sürede binlerce kişi tarafından görüntülenebiliyor.

Soruların hikâyede gözükmesinin en büyük avantajı ise diğer takipçilerin akıllarında olan sorulara da cevap veriyor olmasıdır. Takipçiler tarafından bir fotoğrafa yönelik gelen soruların geneli belirli başlıklar altında toplanır.

Buna rağmen aynı soru binlerce kişi tarafından sorulur ve geç cevaplanması durumunda olumsuz tepkilere neden olur. Hikâyenizde soru özelliğini kullanarak takipçilerin genel sorularına cevap vererek yönlendirme yapılabilir. Hikâyede daha fazla görüntüleme alarak keşfet özelliğinde de çıkabilirsiniz.

Hem takipçi hem de Instagram sayfa sahibi tarafından etkili bir şekilde kullanılabilir. Instagram sayfanızın daha aktif görülmesi, yeni takipçilerin dikkatini çekmek ve daha fazla sorulara cevap vermek adına Bana Soru Sor özelliği şimdilerde en fazla tercih edilen özellikler arasındadır.

Bir nevi sıkça sorulan sorular gibi birçok soruya cevap veren bir özellik olmasının yanı sıra takipçilere daha kaliteli hizmet verebilmek adına da önemlidir. Bu avantajlı özellik işletme hesapları için adeta kurtarıcı bir Instagram özelliğidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu