Instagram Destek

Instagramda Mavi Tik Nasıl Alınır?

Instagram’da doğrulanmış hesaba sahip olmak isteyen kullanıcılar ınstagramda mavi tik nasıl alınır? Sorusuna yanıt arıyorlar. Instagram üzerinde mavi tik almış olan hesaplar doğrulanmış sayılır ve hiçbir şekilde kapatılmaz. Ayrıca fotoğrafların ve videoların başka hesaplara yüklenmesi de yasaklanır.

Mavi tik almış olan hesapların sahte hesapları kesinlikle açılmaz. Hesap içerisinde yer alan fotoğraflar ve videolar başka hesaplara kesinlikle yüklenemez. Mavi tik, geçtiğimiz senelere kadar çok ünlü kişilerin hesaplarına uygulanırdı. Ancak bu günlerde form dolduran kişilerin hesaplarında da mavi tik görüyoruz. Yani hesabına mavi tik getirmek isteyen kişilerin Instagram üzerinden form doldurması gerekiyor.

Mavi Tik Nedir?

Mavi tik, bir sosyal medya hesabının onaylı olduğunu gösteren bir çeşit rozettir. Bunu daha detaylı bir şekilde açıklayacak olursak, mavi tik sayesinde kamuoyu, o hesabın gerçek kişiye veya gerçek markaya ait olduğunu gösterir. Hesapların kamuoyuna gerçek hesaplar olduğunu göstermek isteyen kişiler için mavi tikin önemi son derece büyüktür.

Mavi tik sayesinde hesapların takipçi sayısında da büyük oranda artışlar görülür. Mavi tik olan hesaplar sürekli olarak keşfet bölümüne düşer ve milyonlarca insanın karşısına çıkar. Bu da daha çok takipçiye ulaşılmasını sağlar.

Mavi Tik Almak İçin Şartlar Nelerdir?

Mavi tik almak isteyen kişiler için bazı şartlar koşulmuştur. Her kullanıcı maalesef mavi tik alarak hesabını doğrulayamıyor. Mavi tiki alabilmek için Instagram tarafından belirlenen şartları karşılamak gerekiyor.

Bu şartlar şu şekildedir;

  • Hesap gerçek kişi veya gerçek kuruma ait olmalıdır.
  • Hesabın benzersiz olması gerekiyor.
  • Hesap herkese açık olmalı ve eksik bilgi içermemelidir.
  • Hesabın dikkate değer bir ölçüde olması gerekiyor.

Instagram tarafından belirlenmiş olan bu şartları karşılayan kişiler son derece rahat bir şekilde mavi tik alabilirler. Mavi tik almak isteyen kişilerin Instagram üzerinden başvuruda bulunması gerekiyor.

Instagram Mavi Tik Başvurusu

Instagram mavi tik almak için uygulanması gereken belli başlı adımlar vardır. Bu adımları eksiksiz bir şekilde yerine getiren kullanıcılar mavi tik başvurusunu en iyi şekilde gerçekleştirirler.

Bu adımlar şu şekilde sıralanıyor;

  • Hesaba giriş yaparak sağ alt köşede yer alan profil logosuna tıklayın.
  • Sağ üst köşeden ayarları seçin.
  • Hesap başlığı altındaki ‘Doğrulama İste’ seçeneğine tıklayın.
  • Çıkan formu dikkatli bir şekilde doldurun.
  • Form doldurma işlemi bittikten sonra formu gönderin.

Instagram mavi tik alma başvurusu bu beş adımdan oluşuyor. Bu adımları eksiksiz bir şekilde yapan kişiler, mavi tik alabilirler. Ancak gerekli olan şartlarında karşılanması gerekiyor.

Mavi Tik Başvurusu Ne Zaman Onaylanır?

Mavi tik başvurusunun ne zaman onaylanacağı hakkında kesin bir bilgi bulunmuyor. Bazı hesaplara mavi tik verilmesi 1 aylık süreyi bulurken, bazı hesaplarda sadece 1 haftayı bulabiliyor. Bu durum Instagram’ın yoğunluğuna göre değişiklik gösteriyor. Bazı fenomen hesaplarına 1 gecede mavi tik verildiği de olmuştur. Biraz hesabın takipçi sayısı ve aktifliği de bu konuda üstünlük yaratabiliyor.

Mavi Tik İçin Hangi Firma Kullanılmalı?

Mavi tik almak isteyen kişilerin aracı firmaları kullanmasına gerek yoktur. Ancak takipçi sayısını artırmak ve hesabı büyütmek için aracı firma kullanabilirsiniz. Mavi tik Instagram ile kullanıcı arasında gerçekleşen bir olaydır.

Mavi tik için Instagram’a başvuru yapmak yeterli olacaktır. Hesapların aktifliğini ve takipçi sayısını artırmak için aracı firmaların hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Bu şekilde daha hızlı bir şekilde mavi tik alabilirsiniz.

Mavi tik almak isteyen kullanıcıların hesaplarını aktif tutması gerekiyor. Sık sık paylaşım yapılması, mavi tik almak için büyük önem arz ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu