Instagram Destek
Trend

Instagram’da Takipçi Kazanmak

Instagram’da takipçi kazanmak mı istiyorsun? Hemen yazıyı oku ve nasıl takipçi kazanıldığını öğren. Instagram’da popüler olma zamanı!

Instagram’ın 2022 yılı itibariyle toplam 1 milyar kullanıcısı vardır ve bu sayı her geçen gün artmaya devam etmektedir. Bu kullanıcı sayısı sayesinde Instagram’da takipçi kazanmak giderek basitleşiyor.

Instagram, görüntü ve video paylaşımını odak almaktadır. İşinizi büyütmek, markanızı yaymak, sesinizi kitlelere duyurmak için kullanılan platform haline gelmiştir.

Instagram’da takipçi kazanmak artık çok kolaydır.

Bu yazımızda sizlere Instagram’da takipçi kazanmak için bilinen ama uygulanmayan bir bakış açısı sunmayı hedefliyorum.

Instagram'da Takipçi Kazanmak

Instagram Takipçi Nedir?

Instagram’ı kullananların, gönderilerinden görmek, hikayelerini izlemek, canlı yayınlarına katılabilmek için onu takip eden üyelere denir.

Instagram’da kaç tane takipçiye sahip olduğunuz profilinizin sağ üst köşesinde bulunmaktadır.

Instagram takipçi sayılarını ifade etmek için bazı harfler kullanmaktadır.

 • Instragram’da takipçi sayısının yanında “B” harfi yer alıyorsa o kullanıcının bin (1000) takipçisi vardır. Örneğin; 3B, üç bin sayısını göstermek için kullanılmaktadır.
 • Instragram’da takipçi sayısının yanında “K” harfi yer alıyorsa o kullanıcının bin (1000) takipçisi vardır. Instagram’ı İngilizce olarak kullananların sayfasında K şeklinde görünmektedir.
 • Instragram’da takipçi sayısının yanında “M” harfi yer alıyorsa o kullanıcının milyon takipçisi vardır. Örneğin; 1M, bir milyon sayısını göstermek için kullanılmaktadır.

 

Bu bahsettiklerime örnek vermek gerekirse:

 

Instagram Takipçi Neden Önemlidir?

Instagram sadece gönderi paylaşım platformu değil aynı zamanda insanların para kazandıkları alandır. Instagram’ı aktif olarak kullanan kişi etkileşim almak için çok fazla takipçi sayısına sahip olmalıdır.

Kullanıcıların sahip olduğu takipçi sayısı o kullanıcıya duyulan güven ile doğru orantılıdır. Takipçinizin fazla olduğunu göre kullanıcıların sizin hesabınıza olan güveni artmaktadır.

Etkileşim alan kullanıcıların Instagram platformundan para kazanma ihtimali artar. Kullanıcı ne kadar fazla etkileşim alırsa o kadar fazla para kazanabilir.

Instagram takipçisinin neden önemli olduğunu şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Takipçi sayının fazla olması kullanıcıya iş imkânı sunar.
 • Takipçiler tarafından güvenilir kullanıcı algısı oluşturulur.
 • Toplum tarafından tanınmış ve sayılan bir insan konumuna yerleştirilirsiniz.
 • Takipçi sayınız arttıkça ve belirli seviyelere ulaştığı zaman Instagram tarafından kullanıcıya ücret ödenir.
Takipçi sayısı neden önemli? İşte detayları: Instagram Takipçi Sayısı Neden Önemlidir

Instagram Takipçi Nasıl Kazanılır?

Instagram’da Takipçi kazanmak için iki farklı yol mevcuttur. Instagram takipçisi kazanmanın birinci yolu uzun ve çok fazla emek isteyen bir yoldur. Bu uzun yolda sabırlı ve olumsuz sonuçlara hazırlıklı olmanız gerekmektedir. Instagram takipçisi kazanmanın ikinci yolu ise takipçi satın alma işlemidir.

Takipçi satın alma işlemi sayesinde hızlı bir şekilde ve kısa sürede sizi hak ettiğiniz yerlere taşımaktadır.

Instagram’da Takipçi Kazanmanın Birinci Yöntemi

 1. İlk olarak profilinizin hedefini ve amacını belirlemeniz gerekmektedir. Nasıl bir profil anlayışı içinde olacaksınız, bu soruyu kendinize sorun. Markanızı anlatın. Siz kimsiniz?
 2. Oluşturduğunuz içerikler için kendinize bir yol haritası belirleyin. Hangi paylaşımlarını ne kadar etkileşim alıyor bunu analiz edin.
 3. Profilinizi nasıl en çok etkileşim alabilirim fikrine benimseyin. Size kolay bir şekilde ulaşmaları için bilgilerinizi taze tutun.
 4. Çarpıcı ve dikkat çeken görseller paylaşın. Kendinize özgü renkler belirleyin. Profilinizde düzen hakim olmalıdır.
 5. İlgi duyulan yazılar ekleyin. Yazılar kısa ve anlaşılır olmalıdır.
 6. İlgi alanınıza yönelik özel hashtagler ekleyin. Hashtaglerinizin sayısına dikkat edin. 5-30 arası etiket yeterli olacaktır.
 7. Ne zaman ve ne sıklıkla paylaşım yapacağınıza yönelik bir yol belirleyin. Günde en az 1 en çok 5 içerik paylaşılmalıdır. Hikaye paylaşımları ise 5-30 paylaşım arası olmalıdır. Her gün olmasa bile 3 günde bir canlı yayın yapmayı ihmal etmeyin.
 8. İlgisini çekebileceğinizi düşündüğünüz kullanıcıları takip edin. Takibe takip yöntemi başarılı bir yöntemdir.
 9. Saatte 30-50 arası instagram kullanıcısı takip edin.
 10. Kullanıcılarla aktif olarak etkileşim yapın. Doğru ortağı seçmek için aceleci davranmayın.
 11. Benzer ilgi alanlarındaki kullanıcılarla karşılıklı tanıtım yapın.
 12. Çekilişler düzenleyin, çekilişlere katılın. Çekilişe katılmak için kullanıcılarınıza şartlar koyun. Hesabınızı takip etmelidir, fotoğrafı beğenmelidir vb. gibi.
 13. Çekilişlerinizi duyurun. İçeriğinize viral bir hashtag belirleyin. Tüm platformlarda yayınlayın. Çekilişinize reklam verin.
 14. Instagram üzerinden reklamınızı yapın. Belirlediğiniz bütçeye uygun reklam verin.
 15. Etrafınızdaki insanları sosyal medyadaki dünyanıza davet edin. Marka üzerinde çalışıyorsanız, siparişlerinize instagram adresinizi ekleyin. Kullanıcılara memnuniyet paylaşımı yaptırmayı deneyin.
 16. Sonuçlarınızı her ay düzenli olarak analiz edin. Tıklanma oranlarınızı, takipçi sayınızı, etkileşimlerinizi, site trafiğinizi takip edin.

Instagram’da Takipçi Kazanmanın İkinci Yöntemi

 • Instagram takipçi satın almak.

Instagram Takipçi Kazanmak İçin Hızlı Yöntem

Instagram’da takipçi kazanmak için en hızlı yöntem satın alımdır.Hızlı bir şekilde ve kısa bir sürede Instagram’da takipçi kazanmak yapay ama garantili bir yoludur. Önemli olan etkileşimdir.

Ne kadar takipçi o kadar etkileşim olduğu için, kullanıcılar daha fazla takipçi satın almak isterler. Takipçisi fazla olan hesaplar yüzbinlerce hatta milyonlarca etkileşim alabilirler.

Kullanıcılar takipçi satın aldıkça etkileşimleri artmaktadır. Sosyal Evin sitesinden güvenilir bir şekilde takipçi satın alabilirsiniz. Takipçi satın aldıktan sonra kullanıcı sayısı hemen artacaktır ve daha fazla kullanıcıyla etkileşime girebileceklerdir.

Instagram Takipçisi Nasıl Satın Alınabilir?

Instagram’da takipçi kazanmak için satın alma işlemleri bir hayli kolaydır. Kullanıcıların rahat ve güvenilir bir işlem yapabilmesi göz önünde bulundurulmuştur.

Takipçi satın almak isteyen kullanıcıların ilk olarak siteye giriş yapmaları gerekmektedir. Siteye giriş yaptıktan sonra hizmetleri inceleyebilirler. Paket seçenekleri çok fazla olduğu için her bütçeye ve her kullanıcıya göre hizmet bulunmaktadır. Kullanıcılar kendilerine en uygun olan paketi satın alabilirler. Satın alma işlemlerinde ilk husus güvenliktir. Bu sebepten ötürü siteyle alakalı öncesinde satın alma işlemi gerçekleştirmiş olan kullanıcıların yorumlarına göz atabilirler.

Instagram Takipçi Satın Almak Güvenilir Midir?

Instagram’da takipçi kazanmak için satın alma işleminin güvenilir olup olmaması size bağlıdır. Tanınmayan ve hakkında yorum bulunmayan sitelerden alışveriş yapmayın. Bunun sonuçları ağır olacaktır. Olumlu sonuçlar almak istiyorsanız, güvenilir siteleri tercih etmeniz gerekmektedir.

Instagram’da takipçi kazanmak için uzun zamandır bu sektörün içinde olan, size 7/24 canlı destek veren, güvenilir ödeme yöntemlerine sahip sitelerden alışveriş yapın. Takipçi satın almadan önce alışveriş yapacakları siteyi araştırmalarını tavsiye ederiz. Buna örnek olarak Sosyal Evin sitesini inceleyebilirsiniz.

Instagram Takipçi Neden Önemlidir?

Eskiye dayanan fakat gün geçtikçe daha popüler hale gelen bu işlemin önemi gün gibi ortadadır. İnsanlar çok takipçisi olan kullanıcılara güven duyup, peşinden gitmektedirler. İnsan psikolojisi takipçisi fazla olan insan daha fazla güvenmektedir. Takipçi sayın fazla olduğu zaman iş alanın büyümektedir ve internet ticareti alanında bir kapı açılacaktır.

Instagram’da takipçi kazanmak için satın alma işlemi yaptığınızda hesabınızın bilinirliği ve tanınırlığı artacaktır. Takipçi sayınızı gören kullanıcıların, profiliniz ilgisini çekecektir. İçeriğinizi beğenirse artık sizin sayfanızda organik takipçi olarak kalmaya devam edecektir. Takipçi satın almak sizi organik takipçiye götüren hızlı ve kısa bir yoldur. Bu yol sayesinde etkileşimlerinizin artacak, size gelen tekliflerde olumlu olacaktır.

Eğer kaliteli iş yapıyorum, insanlar beni, markamı tanısın diyorsanız tanınmak için aylar, yıllar boyu beklemenize gerek yok. Devir hız ve pratiklik devridir.

Sonuç

Bu içeriği, Instagram’da yeni bir sayfa açmak ya da dijital alanda kendi iş platformunu oluşturmak isteyenler için yazdım. Sizlere takipçi satın almanın kısa ve hızlı yollarını anlatmaya çalıştım. Instagram’da takipçi kazanmak için hızlı ve basit yöntemlerin sonuna geldik. Sizin de görüşlerinizi dinlemeye her zaman hazırız. 😊

Organik takipçilerden oluşan hizmetlerimizi hemen incele! Kampanyalarımızı kaçırma. İçeriğe bu bağlantıdan ulaş: sosyalevin.com/organik-takipci

İlgili Makaleler

4 Yorum

 1. Çok faydalı olmuş böyle içeriklerin devamını sabırsızlıkla bekliyor olacağız 👍🏻 Kolaylıklar 👏🏻

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu