YouTube Destek

Youtube Video Popülerliği Artırma

YouTube, video paylaşımı için harika bir sosyal ağdır; YouTube’u kullanarak, kendi yaptığınız videoları veya beğendiğiniz videoları paylaşabilirsiniz! Bu paylaşımın eğlencesi, videolarınızın youtube’da görüntülenme sayısı kadar para kazanmanızdır; Aslında, youtube’dan para kazanmak birçok kullanıcıyı çeken konulardan biridir. Öte yandan, youtube video popülerliği artırma, satışları artırmada, SEO ve bir işletme ile ilgili her şeyde etkilidir. YouTube’daki popülerliğinizi artırmanın yollarını arıyorsanız devamını okuyun.

YouTube Kanalınızı Optimize Ederek YouTube Görüntülemelerini Artırın

Kullanıcılar için en önemli sorunlardan biri youtube videolarını izlemektir! Pek çok kişinin youtube kanalları var ama videoları iyi karşılanmıyor; Bu tür insanlar kaliteli içerik üretmelerine rağmen çalışmaya devam etmekten hüsrana uğrarlar. Ama çözüm nedir? Youtube görüntülemelerini artırmak için kanal optimizasyonu, video görüntülemelerinizi defalarca artırmanıza yardımcı olur.

Youtube kanalınızı optimize ederek videolarınızı youtube’un önerilen videolar bölümünde ve kullanıcıların arama sonuçlarının en üstünde görebilirsiniz. Burada, youtube kanalınızı optimize ederek video görüntülemelerinizi artırmanıza yardımcı olmak istiyoruz. Yakın gelecekte kanal trafiğinizin arttığını görmek için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir:

Çekici Ve Profesyonel Bir YouTube Profil Sayfası Tasarlamak

Kullanıcıların dikkatini çeken ilk şey profil sayfanızdır. Profil sayfası ad, profil resmi, kapak vb. İçerir. Profil sayfanız ilk bakışta kullanıcıların dikkatini çekecek kadar çekici olmalıdır; Başarılı bir youtube kanalına sahip olmak istiyorsanız, öncelikle profil sayfanızı profesyonelce tasarlamak için çok zaman harcayın. Bu, youtube ve video trafiğinizi artırmanıza ve işletme ürünlerinizin görüntülenme ve satış sayısının oluşturduğu geliri artırmanıza büyük ölçüde yardımcı olabilir.

Youtube Video Popülerliği Artırma
Youtube Video Popülerliği Artırma

Çekici Bir YouTube Profil Resmi Tasarlamak

Profil resmi, üzerinde çalıştığınız her sayfada bulunan şeydir. Örneğin, bir video sayfasına yorum bırakırsanız veya bir video yüklerseniz, kullanıcılar sizin adınızla birlikte profil resminizi görüyor. Yani işletmeniz için harika bir reklam aracınız var. Tek yapmanız gereken çekici bir profil resmi oluşturmak ve bunu youtube kanalınıza yerleştirmektir; Bunu, video yüklemek, yorum bırakmak, kanalları veya iş profilinizi gören kişileri takip etmek gibi çeşitli youtube bölümlerinde çalışarak yapın.

Youtube profiliniz için çekici, basit ve tanınabilir bir resim düşünün; Profil resmi boyutunun küçük olduğu göz önüne alındığında, kişisel bir resim kullanmak daha iyi olabilir. Çünkü insan beyni, insanların yüzlerini iş logolarından daha iyi hatırlıyor. Örneğin, işletme yöneticisinin veya youtube kanalını güncelleyen kişinin resmini profil resmi olarak seçebilirsiniz.

YouTube Video Kanalınıza Bir Fragman Ekleyin

Youtube’un en ilginç özelliklerinden biri, bir videoyu kanal fragmanı olarak yükleme yeteneğidir. Bir kanal sayfasına giren kullanıcılar, kanalınızın konusunu anlamak için fragmanı kullanabilir; Aslında bu fragman, kanal ve faaliyetleri hakkında kısa bir açıklamadır (1 veya 2 dakika). Bir önceki bölümde olduğu gibi bir fragman yüklemek için kanal sayfanıza girin, ardından profilinize tıklayın ve Kanalı Özelleştir’e girin. Şimdi Yeni ziyaretçiler İçin sekmesine girmeniz ve istediğiniz fragmanı Kanal Fragmanı aracılığıyla yüklemeniz gerekiyor.

YouTube Kanalınız’da Görüntülenecek Özel Kanallar Ekleyin

Youtube trafiğini artırmanın bir yolu, kanalınızın bir bölümüne özel kanallar eklemektir. Bu sayede favori ve faydalı kanallarınızı kanalınızın sağ tarafında görüntüleyebilirsiniz ve böylece youtube, algoritmalarına bağlı olarak videolarınızı görmenize çok yardımcı oluyor.

Bunu ilgili kanallarla da paylaşabilirsiniz; Örneğin, sayfanıza özel bir kanal olarak başka bir kanal eklersiniz ve bu kanal, kanalınızı sayfanızda özel bir kanal olarak gösteriyor. Bu şekilde, youtube izlenme sayınızın artmasına çok yardımcı olacaksınız.

YouTube Kanalınız İçin Bir “Hakkımızda” Sayfası Oluşturun

Kullanıcılar ve takipçiler her zaman sizi tanımak ve hakkınızda daha fazla şey bilmek ister. Bir hakkında sayfasına sahip olmak, kullanıcılara kendinizden, etkinliklerinizden, başarılarınızdan ve nihayetinde hedeflerinizden bahsetmenize yardımcı olur. Youtube, kullanıcılarının hakkımızda bir sayfa oluşturmasını mümkün kılmıştır ve bunu kanalınız hakkında açıklamalar eklemek için kullanabilirsiniz.

Bu bölümde, kullanıcıların dikkatini çekecek ve kullanıcıları takipçilerinize dönüştürecek açıklamalar sunmaya çalışın. Bir Hakkımızda sayfası oluşturmak veya düzenlemek için kanal sayfanıza giriş yapın. Hakkında bölümüne girin ve bilgilerinizi girin.

Başlıklar, Etiketler Ve Açıklamalar İçin Yüksek Oranda Aranabilir Anahtar Sözcükler Kullanın

Google’dan sonra youtube, insanların çeşitli videolar aradığı dünyadaki en popüler arama motorudur. Aslında, birisinin belirli bir videoya ihtiyacı varsa, artık Google’da arama yapmasına gerek kalmayacak ve istediği anahtar kelimeyi youtube’da arayabilecek.

Anahtar kelimelerin youtube ve kanal trafiğinizi artırmada büyük etkisi vardır ve ne kadar çok aranabilir anahtar kelime kullanırsanız, kanal ve youtube trafiğinizi artırma şansınız o kadar artar. Youtube, farklı kanalları sıralamak için düzinelerce ölçüm kullanır ve en önemli ölçümlerden biri anahtar kelimelerdir. Aslında başlık, açıklama ve etiketler bölümünde önemli anahtar kelimeleri kullanabilirseniz, youtube, kanalınıza çok değer katacak ve youtube trafiğinizi artırmanıza yardımcı olacaktır.

Youtube kanal optimizasyonu göz ardı edilirken, birçok kişi yalnızca video yorumlarını artırmayı düşünüyor! Youtube kanalınızı optimize edebilirseniz, kanal trafiğinizi artırmak için çok yardımcı olursunuz. Youtube görüntülemelerinin artması, sonuçta yorumların sayısında bir artışa, dönüşüm oranlarında bir artışa, kullanıcı katılımına ve videonuzun kanalınızda görüntülenme süresinde bir artışa yol açıyor.

Ancak hızlı ve zahmetsiz bir şekilde kanalınızın takipçisin artırmak, ayrıca sosyal medyada yetenince popüler olmak istiyorsanız, takipçi satın al paketlerimizden size uygun olanı seçip ve siparişlerinizi güvenli ve kolay ödeme sistemimizle yapıp, rakiplerinizin önüne geçip ve youtube’den potansiyel takipçi kazanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu