Twitter Destek

Twitter’da Çekiliş Nasıl Yapılır?

Twitter; özellikle düşünce paylaşımına yoğunlaşma sağlanan, çalışmalarını ve düşüncelerini diğer kullanıcılarla paylaşmak isteyen ve küresel çapta sosyalleşmeyi sağlayan bir platformdur. Sosyal medya araçlarının başında gelen ve geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eden twitter’da, kendisini takip eden fazla hesap bulunan kullanıcılar avantajlar yakalayacaktır.

Özellikle; maddi anlamda kazançlar elde edilmesi, ürün ve marka tanıtımına olanak yakalanması için, twitter takipçi sayısını artırmak gerekir. Takipçi sayısının artırmanın en kolay ve verimli yolu çekilişler olurken, twitter’da çekiliş nasıl yapılır? Sorusu gündeme gelecektir.

Twitter’da Çekiliş Yapmak İçin Gereken Araçlar Nelerdir?

Twitter üzerinden çekiliş düzenleme imkanı bulan her kullanıcı, çekiliş araçlarını tamamlamalıdır.

Bu bağlamda, twitter’da çekiliş yapmak için:

İnternet bağlantısı, internetle uyumlu olan ve twitter’a giriş izni olan cihazlar

  • Kişinin, çekilişi düzenlemek için kullanacak olduğu hesap ve o hesaba ait bilgiler
  • Çekiliş sonucunda kazanan kişiye verilmek üzere temin edilecek; takipçi kasılmak istenen kitleye hitap eden, takipçi olan kişilerin ihtiyaç duyabileceği veya severek kullanabileceği bir ürün veya hizmet
  • Çekiliş için kullanılması şart olan; çekiliş şartlarına uyan ve uymayan kullanıcı tespiti yapan, tarafsız olacak şekilde ve hiçbir katılımcının hakkına girmeyecek şekilde sonuçlar ortaya koyan uygulama

Gibi çekiliş gerekleri, çekilişe karar verilmiş olduğu anda dahi hazırlanmalıdır. Ayrıca, çekilişin şartlarının belirlenmesi ve çekiliş süresinin ne olacağı da katılımcılara bildirilmelidir.

Twitter’da Çekiliş Yapımı Nasıl Sağlanır?

Twitter sosyal medya uygulaması üzerinden, kendi etkileşimini artırmak ve avantajlar sağlamak isteyen kullanıcılar çekilişe yönelmelidir.

Yapılması gereken çekilişin yapılması ise:

  • Belirlenen çekiliş sonucu hediyenin, katılımcıların uygulaması gereken şartların (Kullanıcının takip edilmesi, paylaşılan gönderinin beğenilmesi veya başka insanlarla paylaşmak suretiyle etiketlenmesi gibi) neler olduğunu, çekiliş süresini bildiren bir paylaşım yayınlanır.
  • Paylaşımın kullanıcılara ulaştırılmasının sonrasında, çekiliş için vaat edilen sürenin tamamlanması beklenir.
  • Çekiliş yapmak amacıyla seçilmiş olan twitter çekiliş uygulamasına giriş yapılır ve kullanıcının hesap bilgilerini doldurması sağlanır.
  • Hesap içerisinde yer alan ve çekilişin ana kaynağı olan paylaşım üzerinden ‘çekilişi düzenle’ seçeneği tercih edilir.
  • Çekilişin gerçekleştirilmesini sağlayan uygulama için bir süre beklenir ve bekleme sonrasında, bir asıl ve dört yeden olacak şekilde çekiliş kazananları açıklanır.
  • Asıl kazanan kişinin ve yedek talihlilerin yayınlanması sağlanarak, kullanıcılar tarafından geri dönüş beklenir.

Bu adımlar, twitter üzerindeki çekilişlerin yapılmasında zorunlu olarak tamamlanması gereken adımlardır. Doğal olarak, hiçbir işlemin kaçırılamayacak olduğu ve çekilişin sorunsuz olarak kullanıcılar için yapılması gerektiği unutulmamalıdır.

Twitter’da Çekiliş Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Twitter kullanıcıları, çekiliş yaptıkları zaman ve çekilişin gerçekleştirileceği aşamada; insanların hak kaybı yaşamaması ve şikayette bulunmaması için bazı konulara dikkat edilmesini gerektirir. İlk olarak, hesap bilgilerinin girilecek olduğu uygulama mutlaka güvenilir uygulamalar sırasında olmalıdır.

Devlet tarafından lisans almış olan uygulamalar, hesap bilgilerini kullanamayacak olduğu için; seçilen çekiliş uygulamasında öncelikle lisans var mı diye bakılır. Daha sonra, çekiliş gerçekleştirildikten hemen sonra; kazanan kullanıcıların kontrolden geçirilmesi gerekir. Çok düşük bir ihtimal olsa dahi, bazen uygulamalardan hatalı sonuçlar ortaya çıkabilir.

Bu nedenle, özellikle asıl kazanan başta olacak şekilde şartlara uygunluk kontrol edilmelidir. Belirtilen ve dikkat edilmesinin üzerinde önemle durulan konuların yanı sıra, çekiliş için şart koşulan kuralların mutlaka en başta belirtilmiş olması gerekir.

Çekiliş ortasında ve çekiliş sonunda kullanıcılara bildirilecek olan çekiliş şartları, düzenleyen tarafa güvenin kırılmasına neden olur. Bu tür durumlara gereken özeni sağlayan twitter kullanıcıları, etkileşimlerini artırmaya yardımcı olacak şekilde çekiliş düzenlemiş olurlar.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu